Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Време за ваксина

Снимка: Pixabay

Противогрипна ваксина вече се предлага в имунизационния кабинет на Регионалната здравна инспекция в Търговище. За това съобщават от здравната служба. Желаещите граждани могат да закупят ваксина и да бъдат имунизирани на място всеки ден от 8,30 до 17 ч. В кабинета се поставят само ваксини закупени от Регионалната здравна инспекция. Цената на предлаганата ваксина е 16,20 лв., а таксата за поставянето ѝ – 2 лв.

Пикът на грипната епидемия се очаква отново да е в края на януари или началото на февруари. Това обяви пред една от националните телевизии тази сутрин главният държавен здравен инспектор Ангел Кунчев. В момента нито у нас, нито в Европа има грип, в края на ноември ще има отделни случаи, допълни той.

Д-р Кунчев каза още, че безплатните ваксини за пенсионери все още не са доставени. Причината за забавянето е, че в световен мащаб договорът за тях е подписан през септември. За тази година ще бъдат осигурени безплатни ваксини за 10% от хората над 65-годишна възраст. Ако всички внесени ваксини, които ще са два пъти повече от предходни години, бъдат използвани, ще преговаряме за повече средства, допълни главният държавен здравен инспектор. Безплатните ще бъдат поставени на тези, които най-много се нуждаят от медицинска гледна точка по преценка на личните лекари, уточни той. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Спокойна епизоотична обстановка в Шумен

Няма случаи на шарка и син език при преживните животни в област Шумен към момента. Това стана ясно на заседанието на областната епизоотична комисия. До края на август остават забранени търговията, придвижването и транспорта на дребни преживни за цялата страна, с изключение на тези, предназначени за незабавно клане или транзитни. Това обяви д-р..

публикувано на 19.08.25 в 11:46

Пиян малолетен зад волана

Момче на 14 години от Шумен е в ареста за шофиране в нетрезво състояние, съобщават от полицията.  Около 05:40 часа на 18 августв Районното управления в Нови пазар е получен сигнал, че на главния път Русе – Варна, до разклона за село Зайчино Ореше, лек автомобил „Форд“ с шуменска регистрация е излязъл извън пътното платно.  На място..

публикувано на 19.08.25 в 11:00
Зала

2,5 млн. лв. за ремонт на „Арена Шумен“ и „Младост“

Осигурено е финансирането за ремонтите на шуменските зали „Арена Шумен“ и „Младост“. Предстои подписването на договор между Министерството на младежта и спорта (ММС) и Община Шумен и пристъпване към избор на изпълнители на ремонтите. Това съобщават от местната администрация в Шумен. Припомням, че през декември проектите, с които Община Шумен..

публикувано на 19.08.25 в 09:48

С дрога и оръжие в автомобила

Около 22:50 часа  в четвъртък след активни оперативно-издирвателни мероприятия по противодействие на престъпления с наркотици задържаха мъж от Шумен и жена от Каспичан и двамата на 33-години. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР- Шумен.  Мъжът е управлявал лек автомобил „Дачия“, с шуменска регистрация като е спрян за проверка на етапна връзка на..

публикувано на 15.08.25 в 11:05

Планово без ток

Бюлетин за планови прекъсвания на територията областите Разград, Русе, Силистра, Търговище, Шумен Петък 15.08.2025 Разград На  15.08.2025 г., от 8:30 ч. до 16:30 ч. , поради оперативни превключвания на съоръженията за доставка на електроенергия, са възможни смущения в селата: Лъвино, Къпиновци, Средоселци, Печеница,..

публикувано на 15.08.25 в 07:50

Слънчево в петък

И днес ще е предимно слънчево, с временни заоблачавания главно в южната половина от района. Ще продължи да духа умерен, временно силен североизточен вятър, във вътрешността слаб до умерен от изток-североизток. Максимални температури от 30° до 35°, по Черноморието между 27° и 30°. За района на Шумен се очаква максимална температура 34°. Вълнението..

публикувано на 15.08.25 в 07:41
Подземни контейнери

Спират временно събирането от подземни контейнери

Временно се преустановява събирането на отпадъци от подземните контейнери в Шумен, съобщават от общината. Това се налага заради повреда в специализирания автомобил за сметосъбиране.  По тази причина те няма да бъдат обслужвани и днес .  До отремонтирането на повредата, до всеки подземен контейнер временно са поставени съдове тип "бобър", които се..

публикувано на 14.08.25 в 13:50