Водолази издирваха тялото на загинал рибар от водите на Шуменското езеро, а пожарникари и доброволци намериха друг мъж, за когото е получена информация, че е пострадал. Ситуациите бяха част от пожаро-тактическо учение, което бе проведено днес на езерото.
В него участваха служители на Регионалната служба "Пожарна безопасност и защита на населението" - Шумен и на сектор „Специализирани оперативни дейности“ към пожарната във Варна, служители на Областната дирекция на МВР- Шумен със сили и средства на Районното управление в Шумен, ЦСМП, Доброволното формирование към Община Шумен и фирма "Напоителни системи" ЕАД - клон Шумен.
"Основната цел на това занятие е да проверим и да си уеднаквим действията на съставните части на единната спасителна система. Това са пожарна, полиция, спешна медицинска помощ и доброволните формирования на територията на Община Шумен. Действията са стиковани, точни, ясни, единоначалието се спазва, изпълняват се точно командите, които са подадени", посочи главен инспектор Красимир Колев, началник на шуменската пожарна служба.
За да наблюдават пожаро-тактическото учение на Шуменското езеро, бяха и студенти от специалността ,,Системи за сигурност“ от ШУ ,,Епископ Константин Преславски“31-годишният мъж село Сини вир, обвинен в убийството на своя баща, остава в ареста, съобщиха от Апелативната прокуратура. Мъжът е привлечен към наказателна отговорност за убийство, извършено с особена жестокост и по мъчителен за жертвата начин. По искане на Окръжната прокуратура в Шумен, съдът уважи като основателно искането на наблюдаващия случая..
"Община Шумен се ангажира със създаването на кадри за фирмите в региона, за шуменската индустрия, която изнася на световните пазари.С Панаира на професиите, който организираме на 9 април в Шумен, под патронажа на кмета проф. Христо Христов, целим да срещнем учениците, родителите, работодателите и професионалните училища, за да се ориентират децата..
Кръстовището на ул. „Генерал Скобелев“ и ул. „Марица“ в Шумен е асфалтирано, съобщават от общинската администрация. В момента се проектира цялостно инфраструктурно решение за моста на р. Енчова в района. Извършена е рехабилитация на асфалтовата настилка чрез машинно изкърпване на над 200 кв. м. Там предстои да се изпълни и друг проект за..
Засилени проверки за превишена скорост започва от днес до края на седмицата на територията на Областната дирекция на МВР - Шумен. Екипи на пътна полиция ще извършват линеен контрол и при установяване на агресивно поведение на моторни превозни средства водачите ще бъдат своевременно извеждани от движението и ще бъде взето отношение. 24-часов..
Двама мъже са задържани в ареста за побои и закани за убийство към две жени. Това съобщават от шуменската полиция. 41-годишен мъж от село Ружица е задържан в полицейското управление в Каолиново за отправени закани и заплахи към 36-годишна жена. Сигнал на телефон 112 е приет малко след 01:00 часа на 5 април. Съобщено било, че мъж се заканил да убие..
62-годишен мъж от село Борци, община Венец, пострада при пътен инцидент край Шумен. Това съобщават от шуменската полиция. Около 10:15 часа на 5 април на етапна връзка за АМ “Хемус“ край Шумен е станало пътнотранспортно произшествие. 62-годишен мъж от село Борци, водач на лек автомобил "Рено Меган“, предприел обратен завой. Навлязъл в лентата за..
82 кутии цигари без бандерол са намерени и иззети от служители на РУ - Нови пазар. Това съобщават от шуменската полиция. Малко преди 11:00 часа на 4 април е извършена проверка по оперативен сигнал, че мъж превозва контрабандна стока в Нови пазар. На кръстовище на улиците „Ангел Ангелов-Дядото“ и „Ген. Гурко“ е спрян водач на лек автомобил "Фолксваген..