34-годишен мъж получи доживотен затвор за предумишленото убийство на 22-годишната си приятелка Ангелка. Присъдата е постановена от Окръжния съд в Силистра.
Тежкото престъпление е било извършено в края на януари 2017 г. в местността Келявица край дуловското село Руйно. Убийството е разкрито едва на 6 март, когато двама служители на БДЖ открили тялото на млада жена. Ангелка работела в ресторант в Германия, където се запознала с подсъдимия Мюрсел. Двамата заживели заедно с 5-годишното дете на Ангелка от друг мъж. След побой над детето, което наложило животоспасяваща операция, Прокуратурата в Хамбург образувала дело за опит за убийство срещу Мюрсел и Ангелка.
В началото на януари 2017 г. двамата се прибрали в България, но на 10 януари потеглили обратно за Германия, за да се явят на насроченото за 16 януари дело срещу тях. Съдът отнел детето от майка му и го настанил в дом. Няколко дни по-късно двамата отново се върнали в България, където било извършено убийството.
Доживотната присъда на Силистренския окръжен съд подлежи на обжалване в Апелативния съд във Варна.
Бързо производство е започнато в РУ-Силистра за шофиране след употреба на алкохол. Това съобщават от силистренската полиция. 42-годишен водач на лек автомобил „Опел“ бил спрян за полицейска проверка на 5 февруари около 23:30 часа по ул. „Тутракан“ в областния град. Тестван е с дрегер, който отчел 2.07 промила. Отказал е да даде кръвна проба..
42-годишен е задържан, след като е установен да шофира след употреба на алкохол. Това съобщават от силистренската полиция. На 2 февруари той управлявал лек автомобил „Тойота“ по бул. „Македония“ в Силистра и бил спрян за полицейска проверка. С дрегер били отчетени 2.04 промила. Задържан е за срок до 24 часа, образувано е досъдебно..
Досъдебно производство за държане на високорискови наркотични вещества е образувано в РУ-Силистра. Това съобщават от силистренската полиция. На 2 февруари в областния град при полицейска проверка у 18-годишен били намерени 53 грама суха листна маса, реагирала на канабис при направения полеви наркотест. Наркотикът е иззет, а мъжът е задържан в..
Три жени са загинали при тежка катастрофа на пътя между силистренските селата Поройно и Чернолик, съобщиха от Областната дирекция на МВР. Сигналът за инцидента е подаден в полицията малко след 12:00 часа днес. При катастрофата челно са се ударили два леки автомобила. На място са загинали 43-годишна жена, която е управлявала едната кола и двете й..
Днес е крайният срок, в който самоосигуряващите се могат да променят вида на осигуряването си, информират от Териториалната дирекция на НАП Силистра. В област Силистра от тази възможност могат да се възползват 5300 души. Хората, които сами внасят своите осигуровки задължително правят това във фонд „Пенсии“ на държавното..
45-годишен мъж е пострадал при трудова злополука в Северната промишлена зона на Силистра, съобщават от полицията. Инцидентът е станал в четвъртък след обяд. Мъжът е получил две фрактури на дясната ръка по време на работа с дървообработваща машина. Настанен е за лечение в болница. Местопроизшествието е посетено от служители на Инспекцията по труда...
Общинският съвет в Силистра отхвърли предложението за преминаване на тежкотоварни автомобили над 3,5 тона през определени маршрути в града между 8:00 и 18:00 часа. За“ гласуваха само 11 то 33 съветници. Преминаването на тежкотоварни камиони през граничния пункт в Силистра остава забранено. Общинските съветници бяха посрещнати от..