Светлините на коледната елха в Търговище ще бъдат включени на празнично тържество на Никулден.
Още в 15.00 ч. на площад „Свобода“ до сградата на местната администрация ще започне детска коледна работилница. Заедно с художниците от Центъра за подкрепа за личностно развитие всички желаещи малчугани ще могат да изработят украшения, които да закичат на живо коледно дърво, което впоследствие ще бъде поставено в сградата на Общината.
В 17.00 ч. ще започне тържеството с участието на изпълнители от Музикална школа „New voices“ и Модерен балет „Вега“. Актьорите от Държавен куклен театър – Търговище пък ще представят откъс от спектакъла „Време за подаръци“.
Паралелно, до сградата на Общината, ще бъде разположена и кутия за пожелания. Всеки ще може да напише на място или да пусне в кутията предварително подготвен поздрав към своите близки, приятели и към всички съграждани.
Заедно с кмета д-р Дарин Димитров всички присъстващи ще отброят секундите до включването на светлините на коледното дърво.
Регионалното управление на образованието – Търговище стартира майсторски клас на тема „Развитие на креативното мислене като модел за повишаване на образователните резултати“. Обучението се провежда по Националната програма „Квалификация на педагогическите специалисти“ и включва 20 учители от областта – по обществени и природни науки, български..
По инициатива на доброволци от гр. Антоново, загрижени за съдбата на бездомните животни, Общинският приют за кучета в гр. Омуртаг получи дарение от топли дюшеци за най-малките си обитатели. В момента в приюта, разположен в с. Средище, се отглеждат 53 кучета, от които 14 са малки и изискват специални грижи. Днес, 18 октомври, от 16:00 до 17:00 ч.,..
Третото издание на „Борса на проекти и идеи“ ще се проведе днес в Търговище. Целта на събитието е да създаде връзка между бизнеса и местни граждански организации, сред които неправителствени организации, читалища, младежки структури, детски градини и училища, които търсят подкрепа за своите проекти. Инициативата е организирана от Клуба на..
STEM център по природни науки откриха днес в Основното училище „Алеко Константинов“ в с. Голямо градище, община Опака. Ученици от V и VI клас представиха опити за измерване на температурата на кипяща вода, наблюдение на процесите на топлопроводност и конвекция и изследване на силите на триене. С интерес и увереност децата разказаха за устройството на..
Над 30 000 стръка нови цветя ще красят Търговище през есенно-зимния сезон, съобщават от общинската администрация. Ще бъдат засадени теменужки, парички и хризантеми в различна цветова гама. Посадъчният материал е произведен в оранжериите на общинското предприятие "Флора". В цветните пространства на централния площад „Свобода“ вече са засадени..
Юрмюз Ахмедова от Коалиция „Граждани за общината“ е новоизбраният кмет на поповското село Зараево. Това показват окончателните резултати от вчерашните избори за кмет, публикувани на страницата на Общинската избирателна комисия. Юрмюз Ахмедова е избрана с подкрепата на 316 човека от общо 472 упражнили правото си на глас. Останалите двама..
З а кмет на поповското село Зараево гласуват днес жителите на населеното място. До урните са отишли около 50 % от жителите на селото, които имат право на глас. Изборният ден протича нормално. До момента в Общинската избирателна комисия в Попово жалби и сигнали не са постъпвали, каза за Радио Шумен председателят на комисията Галин Цанков...