Със 7 повече са ражданията в Акушеро-гинекологичното отделение на тутраканската болница, съобщи за Радио Шумен д-р Любомир Бойчев - началник на отделението. Екипът е напълно обезпечен с акушеро-гинеколози, има и специализант, започнали са работа две нови акушерки. Отделението изпрати успешна 2019 година, каза д-р Бойчев.
"Тризнаци тази година сме нямали, но имахме 13 двойки близнаци. Малко по-висок е процентът на близнаците при нас, тъй като ин витро центърът отбелязва по-висока честота при тях. 484 бебета се родиха през 2019 г. Трета - четвърта година при нас се случват най-много раждания в областта. винаги притеснителен е високият процент на цезарови сечения, който достигна 52%", посочи той.
Високият процент раждания с цезарово сечение е заради асистираната репродукция в болницата и по-високата възраст на родилките, уточни д-р Бойчев. Очаква се и първото бебе в Силистренско за тази година.
Момче е първото новородено бебе за 2020 г. в болницата в Търговище. В Шумен първото бебе за тази година е момиченце.
Двама души са пострадали при пътнотранспортно произшествие, станало по пътя Силистра – Русе, в района на село Сребърна. Това съобщават от ОД на МВР Силистра. Челно са се ударили се лек автомобил „БМВ“, управляван от 23-годишен, и лек автомобил „Фолксваген“, шофиран от 50-годишен. При удара единият водач получил фрактура на ходило, а другият..
19, 20 и 21 февруари ще бъдат неучебни за 11 училища в община Дулово. Това съобщават от Регионалния инспекторат на образованието в Силистра. Очаква се заповед на кмета на община Силиства за спиране на занятията само за Основното училище в село Калипетрово. За останалите 15 училища ще има заповед от министъра на образованието и науката за..
Снежни навявания затрудняват движението по пътя към тутраканското село Шуменци. От Автогара Тутракан информираха, че автобус №22, който пътува в тази посока, се е върнал обратно тази сутрин от първия си рейс заради невъзможност да премине. Останалите междуселищни и градски автобуси пътуват по график. Ток и вода има във всички населени места в..
Затворени ще бъдат днес - 18 февруари, училищата в община Тутракан. Поради влошените метеорологични условия със заповед на кмета д-р Димитър Стефанов денят е обявен за неучебен за всички училища на територията на общината. Детските градини ще работят по обичайния си график. От общинската администрация в Тутракан призовават всички да бъдат..
Всички пътни артерии в Силистренско са отворени и проходими при зимни условия, съобщиха от Областното пътно управление. В региона продължава да вали, като снежната покривка на места е между 6 и 12 сантиметра, но не създава сериозни затруднения за движението по пътищата. Три тира са били закъсали тази нощ в Силистренско близо до селата Зафирово..
Децата от Теоретичния лицей в Гагаузия /автономен район, част от Република Молдова/, получиха учебници от силистренската фондация „Бъдеще 2008“. В училището има около 500 деца, като 300 от тях изучават български език. Това е първото дарение за годината на фондацията, а поводът бе предстоящата годишнина от обесването на Васил Левски. „Дарението беше..
Безплатни изследвания за ХИВ по повод празника на влюбените 14 февруари ще се проведат в Силистра, съобщиха от Регионалната здравна инспекция в града. Инициативата е част от втория етап от Националната антиспин кампания, чието мото е „Предай нататък – любовта, не вируса“. Желаещите ще могат да се изследват днес от 12:00 до 17:00 часа в сградата на..