Публично обсъждане на проекта за бюджет на Община Шумен за 2020 г. ще се проведе на 14 януари, вторник, от 13.30 ч. в зала 363 на общината. Кметът Любомир Христов кани жителите на общината, представители на бизнеса, спорта, неправителствените организации, второстепенните разпоредители с бюджет, читалищните настоятелства на различни обществени сфери да се включат в обсъждането.
В отправената към шуменци покана се казва, че разработването и приемането на общинския бюджет са част от най-важните решения за бъдещето и те трябва да се вземат с активното участие на гражданите. Чрез общественото обсъждане се дава възможност за информираност и реално участие на населението при определяне на обществените потребности, приоритетите и реда на тяхното осигуряване.
Проектобюджетът за 2020 г. вече е публикуван на интернет страницата на общината. Мнения, препоръки и становища могат да се представят в деловодството на Община Шумен, стая №204, до 12.00 ч. на 13 януари, на електронен адрес: mayor@shumen.bg или на сайта на общината: http://www.shumen.bg/контакти-2/.
Емблемата на Шумен – Мемориалният комплекс „Създатели на българската държава“, днес чества 44 години от своето официално откриване. През студените есенно-зимни дни на 1979-1980 година започват да се правят сондажите за взривяването на скалните маси на Шуменското плато. Там, където само след няколко месеца ще бъде открит импозантният паметник,..
Две кръгови кръстовища да бъдат изградени на изхода от Шумен в посока Бургас. Те трябва да осигурят достъп до ул. „Пролетарска“ и ул. „Цветан Зангов“. Това предложи общинският съветник Данаил Данчев. По време на заседанието на Общинския съвет той показа проекти за кръговите кръстовища, изработени от фирми, които имат обекти в близост до изхода..
Регионален турнир по шахмат организират на 27 и 28 ноември Спортният клуб „Светлина“ за хора със зрителни увреждания, съвместно с Регионалната организация на слепите в Шумен. Състезанието се провежда в хотел „Орбита“. В турнира участват пет спортни клуба за незрящи от Ямбол, Русе, Варна, Плевен и Шумен. Турнирът вече е традиционен и се организира в..
Кметът на Шумен Христо Христов се върна в залата на Общинския съвет, след като общинските съветници приключиха със задаването на въпроси към администрацията. Повече от час в залата остана само зам.-кметът Бейнур Ахмед. Проведени бяха консултации, които не успяха да върнат кмета Христов и екипа му. Съветникът Ивайло Илиев обяви, че групата..
Изложбата „Украински носии и традиции“ на фотографа Дмитро Перетрупов ще бъде открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ в Шумен утре -28 ноември, съобщиха от културната институция. Тя представя традиционните украински народни носии с техните регионални особености и символика като част от украинската национална идентичност. За..
Кметът на Шумен Христо Христов напусна заедно с екипа си заседанието на Общинския съвет. В сесийната зала като единствен представител на администрацията остана неговият заместник Бейнур Ахмед. Той обаче бе инструктиран да отговаря на всички питания: "Ще направим проверка и ще отговорим писмено". "Недопустимо е поведението на кмета на община Шумен,..
Догодина шуменци няма да плащат по-скъпа такса смет. На заседание на Общинския съвет в Шумен преди минути бе оттеглена точката от дневния ред на сесията, която променя методиката за определяне на таксата за битови отпадъци. Това направи в началото на заседанието кметът на община Шумен Христо Христов, като се оправда с предложения национален бюджет за..