И през тази година мобилни полицейски екипи продължават посещенията си в малките населени места в Шуменско.
Вече се проведоха срещи с кметове и кметски наместници на 10 села в Шумен и Велики Преслав. Инспектори от криминална, охранителна и икономическа полиция са на терен, за да установяват дали има нерешени проблеми, поставени на вниманието на мобилните групи, които патрулират в отдалечените населени места.
За липса на обществен транспорт съобщиха кметовете на селата Висока поляна и Студеница. От декември е преустановена автобусната линия по маршрут Шумен - Хитрино - Тервел. Кметът на село Тервел подаде сигнал на полицейските служители, че от известно време по ул. “Трети март“ преминават моторни превозни средства с висока скорост, което създава предпоставки за пътни инциденти. Сигналът е предаден в Пътна полиция.
Кметовете на Висока поляна, Студеница, Тервел, Трем и Байково информираха, че кварталните полицаи са в селата по утвърден график. Имат постоянна телефонна връзка с тях и при необходимост полицейските служители, които обслужват селата, реагират веднага. Не са получени сигнали за нарушаване на обществения ред и престъпления.
Тази седмица предстоят срещи с кметовете и жителите на селата Добри Войников, Единаковци, Развигорово, Длъжко, Тимарево.
В събота в центъра на преславското село Кочово десетки тикви ще се състезават в конкурсната програма за най-красива, най-голяма и най-сладка тиква. Местното читалище „Съединение 1905” организира шестото издание на празника, в който ще се включат самодейци от преславски и шуменски читалища. За майсторите на най-атрактивни и най-вкусни тиквени..
Научна конференция с международно участие по надслов „Съвременният дискурс в науката“ бе открита в Шуменския университет "Епископ Константин Преславски". Над 90 доклада на различна тематика ще бъдат представени днес и утре. Конференцията се организира всяка година от Педагогическия факултет на висшето училище. Участниците бяха поздравени от..
Регионалните структури в област Шумен потвърдиха готовността си за действие при усложнена зимна обстановка, стана ясно от заседанието на Областния съвет за намаляване на риска от бедствия в областта. Всички звена – от пожарната и МВР до Центъра за спешна медицинска помощ и военното формирование – разполагат с изправна техника, високопроходими..
Конни надбягвания ще има на Хиподрума в Шумен на 25 октомври. Те са организирани от Държавното предприятие „Кабиюк“. Това съобщават от общината. Откриването е в 10:30 ч. Предвидена е музикална програма с участието на Детски танцов състав „Пламъче“ с художествен ръководител Ростислав Борисов към НЧ „Боян Пенев-1949“ и Вокална група „Шаренийки“ с..
Не се очаква увеличение на цените за паркиране, съобщиха от общинската администрация в Шумен. Таксата за един час остава 1,20 лева, а за денонощие - 10 лева. Това е заложено в проекта за изменение и допълнение на Наредбата, свързана с определянето на местните такси и цени на услугите на територията на общината, който е публикуван на сайта на..
На 26 октомври, неделя, ще преместим стрелките на часовника с един час назад, за да се върнем към зимното часово време. В 4:00 ч. през нощта на събота срещу неделя сменяме часа с един назад, тоест от 4:00 става 3:00 ч. Това означава, че ще спим един час повече, ще бъде по-светло сутрин, но пък ще се стъмва по-рано вечер.
56-годишен мъж е установен да шофира след употреба на алкохол. Това съобщават от шуменската полиция. Проверката от екип на пътна полиция била извършена малко преди 10:30 часа на бул. “Мадара“ в Шумен. Спрян бил водач на лек автомобил "Мерцедес" с шуменска регистрация. Водачът лъхал на алкохол. Тестът с дрегер отчел 1,85 промила. Водачът е дал..