В програма "Днес" на Радио Шумен в сряда от 13 до 17 часа можете да проследите:
- Кои новите данни и условия за спиране на водата в Шумен, предвидено за 17 януари, обсъдиха на среща с областния управител на Шумен проф. Стефан Желев търси Миглена Стоянова;
- Спортист на годината избраха в Русе. Церемонията по награждаването в зала "Европа" следи кореспондента ни в Русе Галя Савова;
- От 14:30 е редовната ни радио борса, с вашите обяви и оферти;
- Защо кражбата на снимки и виртуална идентичност разбудиха духовете, но не предизвикаха властите да заработят по случая ще разберем от Ася Пенчева;
- Милен Милушев ще ни покани на изложбата с живопис на Илия Иванов в Силистра;
- Ще чуем на какво залага най-новото заглавие в афиша на Драматично-кукления театър "Васил Друмев" "Последната нощ на Сократ" и как темите за властта, политиката и личността съжителстват в него.
Водещ на предаването е Антоний Димов. Музикални редактори са Драгомир Симеонов и Петромил Кулев.
В ефира на Радио Шумен, в събота след 7 часа, ще ви очакваме Славчо Славчев и Цветелина Георгиева. Предаването "Оттука започва денят" продължава до 10 часа с интересни срещи и събеседници. На Лазаровден в силистренското село Калипетрово ще има най-много лазарки, защото там за 19-и път ще се проведе техен събор. Тодорка Димова от местното читалище..
Изпращаме в последния му земен път дарителя и радетеля на добри каузи в Шумен Димитър Александров. В Седмицата на гората регионалната дирекция на горите започна акция по залесяване. В Центъра за специална образователна подкрепа в Шумен се открива STEAM кабинет. Вирусологът Радка Аргирова е днес в Търговище, за да информира..
Приятно начало на новия ден ще ви предложи програмата на Радио Шумен! Бъдете и в четвъртък с предаването ,,Оттука започва денят“ от 7 до 10 часа. Екипът, който ще е с вас в първите часове на 10 април: водещ – Жулиета Герова, звукорежисьор и музикален редактор – Бояна Петрова. Много музика, актуални и важни теми от рано сутринта. Може да ни..
Дългоочакваният основен ремонт на шуменската улица „Ален мак“ най-накрая започна. А кога ще приключи той? Защо министърът на вътрешните работи Даниел Митов ще посети Търговище и Разград? Какво предлага съвместната изложба на Художествена галерия – Казанлък и Художествена галерия "Елена Карамихайлова" – Шумен? По повод 100 г. от Първото..
Как се грижите за физическото и психичното си здраве? Това е един от въпросите в предаването ,,Денят на совите“ в понеделник вечерта. В Световния ден на здравето ще ви срещнем с медицинската сестра от Русе Теодора Гайтанджиева. Водещ на предаването тази вечер ще е Жулиета Герова, а музикалният избор ще е на Данаил Денчев...
И тази вечер в предаването очаквам вашите аргументирани отговори на въпросите: Защо не се справяме с шофьорите наркомани и пияните шофьори на пътя, заради които загиват хора? Казват, че тялото старее, но душата не. Вярно ли е? Вечерната среща е с младата писателка от Видин Симона Панова и i нейния художествен свят на самодиви, змейове..
Ако искате да дадете приятно начало на седмицата, слушайте Радио Шумен и предаването "Оттука започва денят". С вас след новините в 6 часа ще бъдем Славчо Славчев и Цветелина Георгиева. 7 април е Световен ден на здравето и професионален празник на всички, които раздават и себе си, за да бъдем здрави. Ще ви срещнем с такъв лекар – д-р Богомил..