„Заменям ракия за питейна вода“, каза в ефира на "По първи петли“ Драган Драганов от Перник.
Предаването, което всеки петък се излъчва от студиото на Радио Шумен и звучи в цялата страна, тази сутрин провокира аудиторията с въпрос "Какво добро може да се прави всеки ден?".
Г-н Драганов предлага хубава домашна ракия срещу вода в съотношение 1 към 3, но не уточни за какви количества става дума.
Въпреки сериозността на офертата, до края на предаването в 6,00 никой не прие идеята за тази размяна.
Първопрестолна Плиска отбелязва днес едновековен юбилей на своя съгражданка. Радка Митева Колева празнува 100-годишния си рожден ден. „Носите със себе си паметта на цели поколения – свидетел сте на времена, събития и обрати, които са част от историята на България.“ Това пише в поздравителния си адрес към столетничката кметицата на Плиска Десислава..
Допълнителен курс ще се изпълнява по автобусна линия №7 в Шумен от 4 август. Той ще тръгва в 21:00 ч. от квартал „Боян Българанов“ към Пети полк, Кооперативния пазар, Руски паметник, като крайната спирка ще бъде в квартал „Дивдядово“, съобщиха от община Шумен. Промяната се въвежда, след предложение от граждани в приемния ден на кмета проф. Христо..
Допълнително споразумение към колективно-трудовия договор в ДКЦ 1 в Шумен бе подписано днес. С него се договори увеличение на възнагражденията на работещите в здравното заведение с 18%. Това съобщи в страницата си във Фейсбук областният координатор на КНСБ Радостин Павлов. "С този ръст на възнагражденията ДКЦ 1 зае едно от водещите места по..
Деца от Шумен научиха повече за работата на полицаите по време на обучение, организирано от детския отдел на Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ в града, съобщиха от Областната дирекция на МВР. В тематични беседи и практически занимания децата се запознаха отблизо с работата на служителите на сектор „Пътна полиция“, научиха кои са..
543 души са посетили през юли изнесените пунктове на Регионалната здравна инспекция (РЗИ) в Шумен за достъп до електронното си здравно досие . През месеца екипите на здравната инспекция разположиха 14 изнесени пунктове на различни оживени места в Шумен, Нови пазар, Върбица и селата Хитрино, Венец и Никола Козлево. Кампанията..
Пожар в цехово помещение, в което имало кутии с полиестерни смоли, гасиха огнеборците вчера. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът е приет в 14:23 часа на 31 юли. Екип на пожарната е насочен към цеха, който е по пътя към Шуменското езеро. Служители във фирмата погасили възпламенените кутии с прахови пожарогасители. Унищожени в пламъците са 3..
39-годишен шуменец е с пострадал при катастрофа между два мотора по пътя от Шумен към кв. "Мътница". Това съобщават от шуменската полиция. Инцидентът е станал вчера около 14:45 часа. 32-годишен мъж от Шумен, водач на мотоциклет "Ямаха", не съобразил скоростта си на движение и се ударил в задната гума на мотоциклет "Сузуки", управляван от 39-годишен..