1300 лева предоставиха на общинската администрация съветници от Кайнарджа, съобщават от Областния кризисен щаб в Силистра. Със средствата ще бъдат закупени лични предпазни средства за жители, родени преди 1960 година. Преди дни съветниците дариха и 2500 лева на МБАЛ в областния град.
250 предпазни маски за многократна употреба, 30 литра дезинфектант, 20 комплекта постелъчно бельо, 500 калцуни и 500 латексови ръкавици дариха на болницата в Дулово младежи от областната структура на ДПС.
А болницата в Тутракан получи 1000 лв. от общинските съветници от група на БСП в Общинския съвет и кметовете селата Шуменци и Белица. Волята на дарителите е средства да се предоставят на Отделението по анестезиология и интензивно лечение. В лечебното заведение в Тутракан очакват да получат тестове, които да показват дали има изграден имунитет към COVID-19. Избягваме по-масово прилагане на бързи тестове за коронавирус, тъй като те тчитат и други инфекции и това не ги прави много достоверни, каза управителят на здравното заведение д-р Богомил Бойчев.
Панагюрското златно съкровище ще гостува на жителите и гостите на Тутракан. Едни от най-ценните експонати на Историческия музей в Панагюрище ще бъдат в Изложбената зала на Историческия музей в продължение на близо два месеца – до 2 септември. Панагюрското златно съкровище е един от най-красивите златни сервизи в света, шедьовър на тракийското..
„Тутракан - столица на кайсията“. Под това мото всяка година в крайдунавския град се провежда Празник на кайсията. Той събираше производители на кайсии от региона, които участваха в изложение на различни кайсиеви сортове, които отглеждат. Организаторите от община Тутракан включваха в празничната програма конкурси за най-добри плодове, за най-вкусните..
С "Почетен знак - I степен" е награден директорът на ОДМВР в Силистра ст. комисар Мартин Недялков на тържествена церемония в столицата по случай професионалния празник. Наградата е най-високото професионално отличие в системата на МВР и му е връчена от зам.- министъра Тони Тодоров. Присъдена е за постигнати трайни резултати, проявен висок..
Бизнес академия за млади предприемачи организира сдружението с нестопанска цел "Бъдеще за Силистра". Инициативата е за хора от 19 до 35 години с бизнес идея или с бизнес в региона от последните 3 години с годишен оборот под 100 000 лева. Целта на академията е да стимулира предприемачеството и да помогне за разкриването на нови работни места в..
Днес в Силистра завършва Международният детски танцов фестивал "Утрешният мир започва с днешното приятелство". За 3 дни на сцената танцуваха деца от България, Румъния, Сърбия, Украйна, Полша и други страни. В 9:45 всички състави, участвали във фестивала, ще се срещнат с кмета на община Силистра Александьр Сабанов, а от 19:00 часа ще тръгне празнично..
27-мото издание на Международния детски танцов фестивал “Утрешният мир започва с днешното приятелство” започна в Силистра. Празничното шествие бе водено от фанфарния оркестър на ОУ “Отец Паисий”. Гостуващите състави бяха придружавани от мажоретни групи от детски градини и училища. На сцената заедно с ръководителите на всички състави участници, за..
Заради бързо спадащото водно ниво в резервата "Сребърна" институциите обсъждат спешни мерки за изпомпване на вода от Дунав и захранване на езерото. От 2023 година насам там не е постъпвала вода от реката, а прогнозите за горещо и сухо лято допълнително тревожат експертите. Регионалната инспекция по опазване на околната среда и водите в Русе,..