Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Търсят кандидати за патронажната грижа

Набирането на домашни помощници и потребители на „Патронажна грижа за възрастни хора и лица с увреждания” започва в община Разград, съобщават от местната администрация. Във връзка с въведеното извънредно положение в страната заради заболяването от вируса COVID-19, на трудови договори до 31 декември 2020 г. ще бъдат назначени 35-ма домашни помощници, които ще се грижат за 220 човека. В момента по изпълнявания проект работят 16 домашни помощници, които се грижат за 130 души.

Ангажиментът на домашните помощници е: доставка на храна, хранителни продукти и продукти от първа необходимост, включително лекарства (закупени със средства на потребителите или с други средства, различни от тези по договора); както и заплащане на битови сметки, заявяване и получаване на неотложни административни услуги (със средства на потребителите или с други средства, различни от тези по договора).

Желаещите да работят като домашни помощници срещу минималната за страната работна заплата е необходимо да представят следните документи: заявление (по образец); документ за самоличност (за справка); автобиография (по образец); медицинско свидетелство за работа; Копие от документ за придобита образователно-квалификационна степен; декларация (по образец).

Всички документи по образец, които трябва да бъдат подадени, кандидатите могат да получат в Домашния социален патронаж в Разград, както и от кметовете на кметства и кметските наместници на територията на общината. Документите са достъпни и на сайта на Община Разград - www.razgrad.bg,  рубрика „Програми и проекти“.

Документи ще се приемат всеки работен ден от 08:00 до 16:30 часа до 30.04.2020 г. (вкл.) в сградата на Домашния социален патронаж гр. Разград, с адрес: гр. Разград, ул. „11-ти август“ № 18.

Целевите групи, които попадат в обхвата на „Патронажна грижа за възрастни хора и лица с увреждания - Компонент 3", са: възрастни хора над 65-годишна възраст с ограничения или невъзможност за самообслужване; хора с увреждания и техните семейства; възрастни в риск - в зависимост от грижа, поради увреждане, неподвижност или невъзможност за водене на независим и самостоятелен живот; в случай, че лицето или член на семейството му е поставено под карантина във връзка с COVID-19; самотен/ни родител/и с дете/ца до 12 г., които са в невъзможност да оставят децата си сами.

Заявки за включване като потребители ще се приемат всеки работен ден, като начините са три: на обявения горещ телефон - 084 618 218; на място в сградата на Домашния социален патронаж в Разград или на телефони: 084 660 653; 0895 561 978; 0886 336 452; на място или по телефон в кметствата и населените места на територията на община Разград.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Обраха офис на „Изипей“

Офис на „Изипей“ в Самуил е бил разбит през нощта срещу 15 октомври. Това съобщават от разградската полиция. Сигналът е получен в Районното управление в Исперих около 9.00 часа в сряда от 39-годишен служител на фирмата. При огледа на място полицейските служители установили, че входната врата е разбита и са откраднати 1400 лв. Средствата са оборотни пари..

публикувано на 16.10.25 в 10:56

Нов асфалт в Разград

Започна подготовката за ремонт на ул. „Александър Стамболийски“ в Разград, съобщиха от общината. Ще се работи между пресечките с улиците „Жеравна“ и „Перистър“, като дейностите ще обхванат близо 7000 кв. м. от улицата.  Днес се фрезова уличното платно, а успоредно с това се извършва и почистване на шахтите. При благоприятно време се предвижда утре да..

публикувано на 15.10.25 в 14:43

Спасители от две области в съвместно учение

Съвместно учение на Единната спасителна система се проведе на границата между областите Разград и Търговище в района на кръговото кръстовище в близост до село Трапище. Симулирана бе ситуация, при която пикап, превозващ един тон лесно запалима течност, катастрофира с училищен автобус и лек автомобил при усложнени метеорологични условия. Сценарият включваше..

публикувано на 15.10.25 в 14:22

Държавно първенство по брейк

Над 100 танцьори ще се включат в Държавното първенство по брейк FUNK BUSTERS в Разград. Турнирът започва в събота (18 октомври) в залата на Общинския културен център. Квалификациите са от 12:00 часа, а финалите от 18:00 часа. Участниците ще са на възраст от 6 до над 35 години от цялата страна. Местният клуб ще бъде представен от 11 брейкъри...

публикувано на 15.10.25 в 12:21

Крадец нахлу с взлом в къща

Сигнал за взломна кражба е получен около 21:00 часа снощи на тел. 112, съобщават от разградската полиция.  52-годишен мъж от село Пороище съобщил, че неизвестно лице е строшило стъкло на входната му врата, нанесло е удар в лицето му и е откраднало чанта със сумата от 1000 лв.   Пристигналият на място полицейски екип извършил оглед и установил..

публикувано на 15.10.25 в 11:13

Младежи вилнеят на улицата

Специализирана полицейска операция за противодействие на противообществените прояви започва от днес на територията на Областната дирекция на МВР - Разград. Акцията е разпоредена от директора старши комисар Диян Симеонов във връзка със случаи на физическа саморазправа и побои. Това съобщават от разградската полиция. Конкретният случай, провокирал..

публикувано на 15.10.25 в 10:53
МБАЛ

Търсят лекари специалисти

Разградската болница „Св. Иван Рилски“ в Разград има готовност да назначи лекари специалисти с различни специалности за отделенията си, каза за БТА изпълнителният директор на лечебното заведение д-р Станимир Георгиев. Той посочи, че търсените специалисти са по акушерство и гинекология, хирургия, педиатрия, кардиология, нефрология, психиатрия,..

публикувано на 15.10.25 в 08:51