Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

91-годишен джигит кара в насрещното

Снимка: ОДМВР - Шумен

1401 нарушения на скоростта са установени по време на проведената едноседмична акция в Шуменска област.

Най-много са засечените нарушители на територията на РУ- Шумен – 985. Служители на сектор „Пътна полиция“ за заснели 921 клипа с преносимата камера, други 64 нарушения били „запечатани“ от стационарната камера. В населено място са засечени 558 нарушители, а извън населено място нарушенията са 427.

На територията на РУ- Нови пазар има 238 нарушения на скоростта. Полицейски служители от РУ- Велики Преслав са установили 116 нарушения, на територията на РУ- Каолиново са засечени 62 нарушители - всички в населено място.

По време на извършените проверки за неплатени глоби са отнети 19 свидетелства за управление на моторни превозни средства, връчени на водачи са 94 електронни фиша и шест на пътници в превозните средства. Най-високата засечена скорост по време на операцията извън населено място е 129 км/ час при ограничение от 60 км/ час. Нарушението е установено в посока към Търговище, където е въведена временна организация. Водач на лек автомобил Мерцедес със софийска регистрация е превишил двойно максимално разрешената скорост, за което му е издаден електронен фиш, глобата по който е 700 лева.

В населено място „рекордът“ за най-висока скорост е поставил водач на лек автомобил Мерцедес със софийска регистрация. На 19 май е преминал през село Радко Димитриево със 108 км/ час при разрешена максимална скорост за населено място 50 км/ час. Освен парична глоба от 700 лева свидетелството му за управление ще бъде отнето за срок от 6 месеца. В село Радко Димитриево е бил засечен и водач на лек автомобил Опел със софийска регистрация, който се движил с 107 км/ час. Водачът ще бъде лишен от правото да управлява за срок от 6 месеца и ще му бъде наложена глоба в размер на 700 лева. Без шофьорска книжка за шест месеца ще остане и водач на лек автомобил БМВ със шуменска регистрация, който бил засечен на ул.“Софийско шосе“ в Шумен да управлява със 104 км/ час при разрешени 50. По данни на сектор „Пътна полиция“ към ОДМВР- Шумен най- много са водачите, които са нарушили максимално позволената скорост с между 11 и 20 км/ час.

По време на операцията пътните полицаи написали акт на 91-годишен водач, който бил установен да шофира насрещно в скоростната лента на АМ “Хемус“. Случаят е от 18 май. Малко след 14 ч. в дежурната част на областната дирекция са получени няколко сигнала от водачи на автомобили, които съобщили, че водач на лек автомобил Фолксваген „Голф“ с добричка регистрация се движи срещу движението и създава предпоставки за пътен инцидент. Водачът бил призован в сектор „Пътна полиция“ на 20 май. Съставен му е акт за установено нарушение на чл. 58 т. 4 от Закона за движение по пътищата .



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Реставрират уникална завеса

Реставрацията на уникалната възрожденска завеса, поставена на сцената в концертна зала още при откриването на читалище "Добри Войников" в Шумен, обсъждат председателят на културната институция Анатоли Стоянов и членовете на настоятелството с реставратора д-р Димчо Радев.  Димчо Радев има над 45 години опит в областта на консервацията и..

публикувано на 12.02.25 в 12:03

341 шофьори без книжка на пътя

341 шофьори без книжка са установени в Шуменска област през изминалата година. Статистиката показва, че някои от тях са непълнолетни или малолетни. Данните изнесе началникът на сектор „Пътна полиция“ главен инспектор Веселин Георгиев.  Броят на нарушителите без свидетелство за правоуправление се запазва висок през годините, вероятно защото..

публикувано на 12.02.25 в 11:57

Задържаха деца с нарковейпове

Трима непълнолетни са арестувани в Шумен за притежание и разпространение на вейпове с наркотични вещества. Това съобщават от шуменската полиция. След получена информация е извършена проверка в центъра на града на 10 февруари следобед. От непълнолетните са иззети устройства и течност, за които е имало данни, че съдържат наркотично вещество. Назначена е..

публикувано на 12.02.25 в 09:59

Обмислят санитарна сеч на платото

Работна среща във връзка със съхненето на насажденията от черен бор по стръмните склонове на Шуменско плато се проведе в община Шумен. Целта на разговора беше да се стигне до всеобщо решение за предприемане на действия.  Поради зачестяване на заболяването по дърветата в цялата страна експертите бяха единодушни, че гарантиран резултат ще дадат..

публикувано на 12.02.25 в 09:17
Язовир

Водата все още е мътна

Водата в населените места, които се водоснабдяват от язовир „Тича“, все още е с повишена мътност. Това съобщава Регионалната здравна инспекция изследване в Шумен на сайта си. Лабораторният контрол е проведен в периода 5 – 11 февруари, включително. От РЗИ препоръчват водата от чешмите в Шумен, Велики Преслав, с. Панайот Волово, с...

публикувано на 11.02.25 в 15:51

Награди на Орфей

Общо 6 награди "Лира на Орфей" спечелиха студенти от Шуменския университет на Международния конкурс за музикално, танцово и изобразително изкуство „Орфееви таланти“.  Надпреварата се състоя в  Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство в Пловдив.  Четирите студентки от специалността “Педагогика на обучението по музика” получиха..

публикувано на 11.02.25 в 14:44

Вино и любов

Романтичен концерт „Вино и любов“ представят в страната джаз изпълнителят Васил Петров и сопраното Русалина Мочукова. На 13 февруари музикалният спектакъл със Симфониета Шумен под диригентството на маестро Владимир Бошнаков ще бъде в Шумен, на 14 февруари – в Разград, а на 15 февруари – в Добрич.  В програмата "Вино и любов" публиката ще се..

публикувано на 11.02.25 в 13:48