Мащабна специализирана полицейска операция срещу битовата престъпност започна днес в дуловското село Секулово след сбиване между две групи хора. Тя е под ръководството на Окръжната прокуратура в Силистра.
При масово сбиване в центъра на селото на 10 юни е пострадал човек. Първоначално между двете групи започнала словесна разправия, която прераснала в побой. В една от групите имало непълнолетно момиче, заради което е станал конфликтът.
На място в селото са прокурор, трима разследващи полицаи, както и служители на Областната дирекция на МВР в Силистра.
Изградени са контролно-пропускателни пунктове, на които се проверяват хора и автомобили и хора от активния криминален контингент.
По случая в Районната прокуратура в Силистра е образувано досъдебно производство за хулиганство и нанасяне на телесни повреди, разследването по което ще изяснява причините и обстоятелствата за инцидента.
Община Главиница продължава социалната инициатива за безплатно столово хранене на всички ученици от I до VII клас в СУ „Васил Левски“ в Главиница и ОУ „Иван Вазов“ в Зафирово. Мярката, стартирала през учебната 2022/2023 година, вече показва реални резултати. Броят на учениците, хранещи се в училищния стол, е нараснал от 160 на 270, а общо около 425..
Над 9000 ученици започват новата учебна година в област Силистра. Тази година броят на първокласниците е 702, което е по-малко в сравнение с миналата година, когато бяха 725. По данни на РУО, всички училища в област Силистра са декларирали пълна готовност за началото на новата учебна година. Назначенията на педагогически и непедагогически персонал..
На събитие от информационната кампания за въвеждането на еврото министърът на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов каза в Силистра, че приемането на еврото е общ национален успех, който ще донесе повече стабилност, инвестиции и работни места. По време на работната среща заместник-министър Лозана Василева успокои присъстващите, че смяната на..
Община Силистра организира разнообразни инициативи по повод празника на града – Кръстовден. Сред тях са литературни четения на приказки пред Южната крепостна стена, които ще се проведат от 12 до 14 септември от 10:00 до 11:00 ч. В тях ще участват библиотечни служители и млади актьори от студио „Артистик“. В същите дни децата ще могат да рисуват и..
Тутракан е домакин на Национална научна конференция „85 години Крайовски договор. Добруджа – историческа памет и съвремие. Нови проучвания". Престижният форум бе открит днес в Обредния дом. Приветствия поднесоха кметът на община Тутракан д-р Димитър Стефанов и председателят на Добруджанския научен институт Борис Спасов. Президентът..
Книгата на Йордан Зебилянов "Студена земя” ще бъде представена днес от 17:00 часа в залата на Обредния дом в Тутракан. Събитието, организирано от Историческият музей е по повод 85-та годишнина от възвръщането на Южна Добруджа към България. Авторът възкресява драматичната преселническа участ на един народ, който намира убежище в тази „студена земя“...
Разнообразни инициативи за децата са предвидени по повод празника на Силистра – 14 септември (Кръстовден). Една от тях е литературно четене на приказки, което ще зарадва най-малките жители на града. Проявата ще се проведе на открито пред Южната крепостна стена. Литературните четения ще се състоят в рамките на три поредни дни – на 12, 13 и 14..