Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Още един случай на COVID-19 в Ясеновец

Снимка: БГНЕС

58-годишен мъж от село Ясеновец е новият случай на COVID-19 в Разградско. По информация на Регионалната здравна инспекция в Русе той сам е потърсил медицинска помощ в Университетската болница „Медика Русе“. От около седмица пациентът се оплаквал от отпадналост, кашлица и недостиг на въздух. Лекуван е амбулаторно, но без подобрение. 58-годишният мъж има и придружаващи заболявания. Към момента той е стабилизиран, но е с дихателна недостатъчност. В Университетската болница „Медика Русе“ към момента се лекуват общо шестима пациенти от Разградска област. От лечебното заведение съобщават за още едни оздравял пациент от коронавирус. Става дума за 53-годишната жена от Глоджево, чиято положителна проба беше съобщена на 17-ти май. От началото на пандемията общият брой на хората в Русенско, които са били поставени под карантина или продължават да се намират под такава е 5467.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

2.5 милиона за благоустрояване

Близо 2,5 милиона лева ще бъдат инвестирани в благоустрояването на междублоковите пространства в квартал „Житница” в Разград, съобщиха от общинската администрация.  Кметът Добрин Добрев е подписал с министъра на регионалното развитие споразумение за финансирането на проекта.  Ще бъдат обособени паркинги и зелени площи, ще се работи по доизграждане на..

публикувано на 05.06.25 в 08:13

Инцидент с мотофреза

Сигнал за произшествие с мотофреза в село Раковски е получен на тел.112 около 19.30 часа на 3 юни. Това съобщават от разградската полиция. След пристигането на полицейски екип на място е установено, че 50-годишен мъж във видимо нетрезво състояние излиза вдясно от пътното платно с управляваната от него мотофреза и се удря в скат.  Мъжът отказал..

публикувано на 04.06.25 в 10:11

Пиян без книжка на пътя

Пиян без книжка бе задържан тази нощ в Исперих, съобщават от разградската полиция. Лекият автомобил „Фолксваген Голф“ е спрян около 01.20 часа на 4 юни. В хода на полицейската проверка е установено, че 34-годишният водач е неправоспособен и шофира под въздействието на алкохол.  Пробата с дрегер на криминално проявения и осъждан мъж отчела 2,26..

публикувано на 04.06.25 в 10:06

Автомобил в канавката

73-годишен мъж пострада при пътнотранспортно произшествие в самуилското село Хърсово. Това съобщават от разградската полиция. Сигналът за инцидента е получен около 12.30 часа на 3 юни на тел. 112. На място е установено, че водачът на „Ситроен Евазион“ изгубил контрол над автомобила на ляв завой, излязъл от пътното платно и се преобърнал в крайпътна..

публикувано на 04.06.25 в 09:56

Пълнят улични дупки

Запълването на дупки по улиците в Разград започна днес от района около Дома за стари хора в града, информират от общината. То се извършва с гореща асфалтова смес, като за днес са осигурени 3 тона.  След ул. „Хаджи Димитър“ работата продължава по ул. „Крали Марко“. В списъка с улици, на които ще бъдат запълвани дупки, са още бул. „Бели Лом“ от..

публикувано на 03.06.25 в 12:16

Четвърт милион за екопроекти

Над 250 000 лв. ще бъдат инвестирани за благоустройство на обществени пространства по екопроекти в област Разград. Финансирането е по националната кампания „Чиста околна среда 2025”.    От подадените 20 проектни предложения 10 са на кметства и училища от община Разград. Останалите десет проекта са в общините Кубрат и Исперих.  Предвидените..

публикувано на 28.05.25 в 09:12

Удари в главата

15-годишно момче нападна 49-годишен мъж по време на скандал в двора на учебно заведение в Разград. Това съобщават от разградската полиция. Сигналът за хулиганската проява е получен около 19.40 часа на 26 май.  След забележка, отправена от 49-годишен разградчанин към група младежи, възниква скандал, при който 15-годишен тийнейджър му нанася удари..

публикувано на 27.05.25 в 12:00