Десетки леки автомобили, камиони и бусове се оказаха заклещени в капана на природната стихия в община Ценово. В ранните следобедни часове днес участък от пътя между селата Пиперково и Джулюница, който е част от републиканския път от Бяла за Свищов, се оказа наводнен.
В района на местността „Крайния трап“, където е най-ниската точка от пътя водният стълб достигна височина от около метър. В образувалото се езеро бяха попаднали и затънали в тиня тир и микробус. Водата почни достигаше до бронята на тежкотоварния камион. От двете страни на пътя се образуваха километрични колони от превозни средства. Ситуацията обаче се оказа още по-опасна, след като автомобилите започнаха да боксуват. От съседните склонове водата беше свлякла големи количества пръст, която правеше пътя хлъзгав като пързалка. Това беше причината закъсалите автомобили да не могат да излязат от непредвидената клопка.
От ръководството на общинската администрация в Ценово веднага алармираха за кризисната ситуация Областното пътно управление. Закъсалите водачи очакваха да пристигне тежка техника, която да издърпа закъсалите автомобили и да почисти наводнения участък.
Полицията създаде временна организация на движение като насочваше автомобилния поток през обходен маршрут. Около 15,30 ч. от Областното пътно управление съобщиха, че закъсалите автомобили са изтеглени и е започнало почистване на трасето.
Работодатели могат да подават заявки до 4 март по проект „Започвам работа – Компонент 3 „Заетост“, съобщават от Бюрото по труда (ДБТ) в Русе. Целеви групи на проекта са неактивни безработни, включително такива в неравностойно положение или с трайни увреждания. „З аявките по проекта се подават в електронна среда през сайта на Агенцията по..
„Каритас“ Русе е част от мартенския базар, организиран от Община Русе. От днес до 1 март включително, гражданите и гостите на крайдунавския град могат да подкрепят благотворителните каузи на организацията чрез закуване на ръчно изработени мартеници. „Каритас“ Русе е в дървена къщичка номер 8, пред сградата на Община Русе. Мартеничките са..
Студът нанесе тежки поражения по овощните градини в Североизточна България. 100 % щети има по кайсията, ранните сортове череши и по прасковата. Това каза за Радио Шумен силистренецът Мирослав Черников от Съюза на Дунавските овощари. Най-зле е положението в Силистра и Русе. “За съжаление отрицателните температури от минус 23 градуса през изминалите..
Близо 50 срещи в 20 населени места от всички общини на Русенска област се проведоха в рамките на инициативата „Ромски омбудсман“, съобщават от русенската областна администрация. Целта на проекта е да се повиши достъпа на ромите от региона до правосъдие и административни услуги, както и да се допринесе за пълноправното им гражданско участие във..
Новият ректор на Русенския университет – доц. д-р Десислава Атанасова официално встъпи в длъжност днес. По време на церемонията настоящият ректор, проф. Генчо Попов предаде традиционните ректорски символи – огърлицата, жезъла, пръстена и връчи символичния ключ на университета. В обръщението си към присъстващите доц. д-р Десислава Атанасова заяви, че ще..
Стрелба от неизвестни лица рани куче от Общинския приют в Русе, съобщават от Общината. Тази сутрин три превозни средства са преминали по локалното платно до приюта за безстопанствени животни и са произведени умишлени изстрели с ловно оръжие, при които е ранено едно от кучетата. В момента на инцидента в приюта са се намирали както служители, така и..
Фолклорният празник "Греяна ракия и зелева чорба от старовремската софра" ще се проведе в село Бабово, от община Сливо поле. Събитието се провежда за десети път и се организира от читалище "Никола Вапцаров" и кметството. Шеф-готвачът Ангел Ангелов ще приготви в юнашкия тиган 7000 порции зелева чорба със свинско месо, а за застройката ще ползва 1000..