Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Порой заля къщи и дворове в Хитрино

Снимка: ПИК

Пороен дъжд се изля вчера в шуменското село Хитрино. Водата потопи дворове, градини и изби. Тя унищожи част от реколтата на хората.

В шуменската пожарна вчера са били получени 11 сигнала за наводнени помещения на различни адреси в Хитрино. Първият сигнал бил приет в 16:57 ч. Съобщено било, че се е наводнило мазе на ул.“Еделвайс“ в село Хитрино. Към адреса бил насочен екип, който след пристигане на място отводнил с помощта на мотопомпа избата. В 17:14 ч. е потърсена помощ за отводняване на двор и изба на ул.“ Дружба в Хитрино. Последвали сигнали за наводнени помещения на ул. “Бузлуджа“, „Еделвайс“ , „Пирин“, „Хан Аспарух“ и „Симеон Велики“.

Екипите са се отзовали на всички адреси и са оказали техническа помощ по отводняване на мази, сутерени и дворове на къщи, като последният сигнал бил приет в 21:10 ч.

Падналото количество дъжд в района на община Венец е над 38 литра на кв. м, според Хидрометеорологичната лаборатория в Шумен. Данните показват, че във Върбица е валяло близо 12 л. на кв. м. Най-ниското количество е във Велики Преслав – 2 л. на кв. м.

Стефан Стефанов от Хитрино качи видеоклипове във Фейсбук, на които се вижда как отводнява къщата си. Може да ги разгледате, като последвате линка: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2715290815414748&id=100008015688137




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

„Капачки за бъдеще“ в Шумен

Кампанията „Капачки за бъдеще“ днес, на 12 октомври, ще бъде в Шумен. Желаещите могат да предадат събраните капачки на познатото място – ул. „Васил Левски“ от 10:00 до 14:00 ч. В Търговище денят за събиране на капачки е следващата събота, 18 октомври. Това е седемнайсетото издание на кампанията, която ще  продължи до 2 ноември и ще  обхване..

публикувано на 12.10.25 в 08:35

Сгради и паметници светят в зелено за Деня на донорството

Паметникът „Създатели на българската държава“ и сградата на Драматично-кукления театър „Васил Друмев“ в Шумен ще бъдат осветени в зелено тази вечер. Поводът е Европейският ден на донорството и трансплантацията на органи. Така община Шумен се включва в подкрепа на каузата, организирана от Изпълнителната агенция „Медицински надзор“ към Министерството..

публикувано на 11.10.25 в 16:45

Шуменските курсанти положиха клетва

Повишението на доходите във въоръжените сили ще продължи и през следващите години. Това каза премиерът Росен Желязков в словото си на тържествения ритуал по полагане на клетва на курсантите от 152-рия випуск на Националния военен университет „Васил Левски“ в Шумен. В изказването си министър-председателят посочи, че модернизацията на Българската армия..

публикувано на 11.10.25 в 13:14

Продължава технологичният форум в Шумен

Продължава най-голямoтo тexнoлoгичнo cъбитиe „Бизнес, образование, наука и технологии“ - ВЕЅТ 2025, което се провежда в Шумен.  Форумът е съвместна инициатива на Шуменския технологичен институт и общината. Целта е да се създаде работеща връзка между образованието, науката, бизнеса и технологиите.  Тази година събитието се провежда в контекста на..

публикувано на 11.10.25 в 09:32

Времето в събота

Днес през Източна България ще премине студен фронт, ще бъде облачно с превалявания от дъжд. По-късно следобед от север на юг облачността ще се разкъсва и бързо ще намалява.  Вятърът от северозапад ще се усили. Минималните температури са сравнително високи от 10° до 15°. Максималните ще се понижат спрямо вчерашните и ще бъдат между 15° и 18°, за..

публикувано на 11.10.25 в 07:34
Росен Желязков

Премиерът Желязков идва в Шумен

Министър-председателят Росен Желязков ще участва в тържествения ритуал по полагане на военна клетва на курсантите от 152-рия випуск на Националния военен университет „Васил Левски“ в Шумен.  Премиерът ще приеме строя и ще отправи поздравление към курсантите и гостите на събитието.  Церемонията е утре от 11:00 часа пред сградата на Община..

публикувано на 10.10.25 в 16:56

Технологичният център на Североизтока

В Шумен започна тexнoлoгичнoто cъбитиe „Бизнес, образование, наука и технологии“ - ВЕЅТ 2025. Форумът се организира от Шуменския технологичен институт и тази година се провежда в контекста на стартирането на регионалния проект „Шумен - технологичният център на Североизтока“.  Акцентът на този проект е върху изграждане на Технологичен парк в Шумен, който..

публикувано на 10.10.25 в 14:11