Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Почистват дъждоприемните шахти

Снимка: Община Велики Преслав

Кампания за почистване, ремонт и подмяна на решетки и кофи по дъждоприемните шахти във Велики Преслав подеха от Общината. Според кмета Янко Йорданов такива дейности не са извършвани от години, а това създава затруднения при по-обилни дъждове. До момента са обработени 106 съоръжения по улиците „Цар Асен“, „Милин камък“, „Ивайло“, „Стефан Гатев“, „Лазар Рачев“, „Шишман“, „Хан Омуртаг“, „Н. Петрини“, „Симеон Велики“, „Ахелой“, „Софроний Врачански“, „Хан Крум“, „Рила“, „Стара планина“, „Камчия“, „Пирин“ и „Атанас Жечев“. Предстои почистване и ремонт на дъждоприемните шахти по улиците „Тича“, Солунска“, „Патлейна“, „Хан Аспарух“, „Васил Левски“, „Панайот Волов“ и „Ал. Стамболийски“. Посочените улици представляват около 10% от цялата мрежа на Велики Преслав. При наличие на повече средства в общинския бюджет, кампанията ще бъде подновена, уточняват от администрацията.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Славянската цивилизация оживя в изложба

Вицепрезидентът Илияна Йотова и кметът на Шумен  Христо Христов откриха изложбата "Азбука и история" в регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“. В двадесет и четири пана изложбата представя етапите в развитието на двете български азбуки – глаголицата и кирилицата. Експозицията разкрива още ключовото място на Първото и Второто българско..

публикувано на 03.05.25 в 12:33

Азбука и история

Вицепрезидентът Илияна Йотова ще открие изложбата „Азбука и история“ в шуменската Регионална библиотека „Стилиян Чилингиров“ от 09:30 часа. Събитието е част от инициативите, посветени на 1 160 години от покръстването на българския народ и 1 170 години от създаването на българската азбука и славянската книжовност. „Ще говорим за нашите..

публикувано на 03.05.25 в 08:43

Патриархът за първи път в Шумен

Негово Светейшество Българският Патриарх и Софийски митрополит Даниил ще посети за първи път Шумен.  В 10:00 часа той ще служи тържествен молебен в храма „Свети Три Светители“.  В 11:00 часа в Аулата в Ректората на Шуменския университет ще започне пленарна научна сесия, посветена на 1 160 години от покръстването на българския народ и 1 170..

публикувано на 03.05.25 в 08:28

Наталия Киселова се срещна с кмета на Шумен

Председателят на Народното събрание Наталия Киселова се срещна с кмета на община Шумен Христо Христов.  „Обсъдихме два основни въпроса. В момента в част от общините има проблем с медицинските специалисти, но в община Шумен, имайки възможност да се обучават на нейна територия медицински кадри, този проблем не е толкова остър. Другият въпрос е във..

публикувано на 02.05.25 в 19:35
Община Шумен

Нов заместник- кмет по образование и култура

Новият заместник-кмет по образование и култура в община Шумен е Даниела Савчева. Това съобщиха от общинската администрация.  Тя ще бъде назначена на позицията от началото на следващата седмица. След депозирано днес заявление от страна на досегашния заместник-кмет по образование и култура доц. д-р Виктория Ковчазова кметът проф. Христо Христов..

публикувано на 02.05.25 в 17:59

Награда за говорителя на шуменската полиция

Награда за проявена инициативност и постигнати високи професионални резултати за работата си получи днес говорителят на Областната дирекция на МВР - Шумен Ася Йорданова. Тя бе връчена лично от министъра на вътрешните работи Даниел Митов, който бе на посещение в Шумен. „Тази заслужена награда исках да стане пред вас – медиите, тъй като Вие работите..

публикувано на 02.05.25 в 16:10

Ръст на случаите на домашно насилие

Със 118% са се увеличили констатираните случаи на домашно насилие в област Шумен за миналата година. Това отчете на пресконференция днес директорът на Областната дирекция на МВР – Шумен старши-комисар Георги Гендов. Той заяви още, че с 40% спрямо 2023г. са се увеличили случаите на употреба на алкохол от шофьорите. 162 тежки пътно-транспортни..

публикувано на 02.05.25 в 15:59