Машинно оросяване на улиците извършва днес общинското предприятие БКС в Търговище. Работи се в следобедните часове, когато температурите са най-високи. Специализираната машина на предприятието минава по основни улици и булеварди: „Паисий“, „Кюстенджа“, „Христо Ботев“, „Митрополит Андрей“, „29 януари“, „Сюрен“, „Скопие“, „Александър Стамболийски“, „Трайко Китанчев“ и „Трети март“.
Оросяването на улиците ще продължи във всеки от очакваните горещи летни дни до края на август. Заложената за целта сума в общинската план-сметка е 4000 лв.
Дигитален клуб ще бъде изграден в Народното читалище “Култура- 1940г.” в омуртагското село Обител. Финансирането от 28 000 лв. е осигурено от Европейския съюз чрез Механизма за възстановяване и устойчивост. Реализацията на проекта ще даде възможност за модернизиране на читалищните дейности, ще осигури по-добър достъп до съвременни технологии и..
54-годишен мъж е задържан за наркотици. Това съобщават от търговищката полиция. В хода на специализирана полицейска операция са претърсени два имота на мъжа, който е от Попово. Имотите са в селата Светлен и Конак. Там са намерени 500 грама суха зелена тревиста маса, близо 10 грама хашиш и 3 ампули с вместимост 10 мл, реагиращи при наркотест на..
Започват номинациите за отличията „Спортист на годината“ на община Търговище. За трета поредна година наградите за индивидуалните спортисти ще бъдат връчени в две отделни категории. Отличени ще бъдат най-добрите 10 състезатели до 18 години, както и най-добрите трима спортисти, навършили пълнолетие. В категорията „Отбор на годината“ и тази..
Децата от Детска градина „Пчелица“ в Търговище ще бъдат преместени в други сгради по време на предстоящия ремонт, финансиран по програма на Министерството на образованието и науката на стойност 1 млн. лв. Докладната за преместването на близо 100 деца ще бъде разгледана на заседанието на Общинския съвет на 27 ноември. Ремонтът, планиран за..
7,84 млн. лв. е общият размер на разходите за чистота в план-сметката на община Търговище за 2026 г. Това е с над половин милион лева повече в сравнения с тази година. 1,48 млн. лв. от общата сума са за събиране и транспортиране на битовите отпадъци. За третирането им в депа и други инсталации за оползотворяване са планирани 3,71 млн. лв. За..
Нов STEM център е открит в ОУ „Васил Левски“ в с. Крепча, съобщават от Регионалното управление на образованието в Търговище. STEM центърът включва два специализирани кабинета – по математика и информатика и по природни науки. В тях учениците разполагат с персонални работни места, модерна техника и софтуер за интерактивно и експериментално обучение...
Регистрацията на тротинетките и други индивидуални електрически превозни средства да става след подаване на заявление до общинската администрация, която ще издава стикер с регистрационен номер. Това предвиждат изменения в наредбата за организация и безопасност на движението, съобщават от община Търговище. Според промените, срокът за регистрация ще е..