Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Вдигат Военен мемориал

Снимка: Община Разград

110 000 лв. са необходими за изграждането в Разград на Военен мемориал на военните поделения, съществували в Разградски гарнизон в периода 1878-2009 г., съобщават от общинската администрация.

Днес инициаторът за изграждането на монумента Румен Вълчев връчи на кмета на Разград Денчо Бояджиев инвестиционния проект за изграждане на монумента, тъй като по закон местната управа издава разрешително за строеж на подобни обекти.

На срещата стана ясно, че в бюджета на Община Разград за настоящата година са предвидени 15 000 лв. за изграждането на паметника, а още 11 000 лв. са отпуснати от Министерството на отбраната. По сметката на Общинския съвет на Съюза на офицерите и сержантите от запаса и резерва продължава набирането на средства от дарители. Инвестиционният проект е дарителски жест от експерти.

По време на срещата с инициативния комитет за изграждане на военния мемориал, кметът Бояджиев обяви, че ще дари 1500 лева за родолюбивата инициатива.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Водач избяга от полицията

Водач на автомобил „Хонда Акорд“ опита да избяга от полицейска проверка. Това съобщават от разградската полиция. Инцидентът станал около 16:20 часа на 31 юли по главен път Е-70 в района на Стария кладенец, в посока Разград. Полицейски екип подал ясен сигнал за спиране към колата. Вместо да намали и да спре, водачът ускорил и продължил движението си..

публикувано на 01.08.25 в 09:33

Пътната безопасност на фокус

Работна среща за обсъждане на идея за съвместно регионално годишно учение по безопасност на движението по пътищата с участието на двете съседни областни администрации в Разград и Търговище се проведе днес. Целта бе да се проверят координацията и синхронът в действията на отговорните институции от двете съседни области при възникване на кризисна..

публикувано на 31.07.25 в 13:41
Добрин Добрев - кмет на Разград

Лято в Разград: ремонти и култура (Обновена)

Строителната програма на община Разград за ремонти, както и събития от културния календар представи кметът на община Разград Добрин Добрев на брифинг пред медиите.  Предстоят ремонти на улици, тротоари, паркинги и междублокови пространства на обща площ от почти 27 хиляди квадратни метра. Предвижда се обособяване на 110 нови места за временно..

публикувано на 31.07.25 в 13:26

Старт на ремонта

Започна основният ремонт, реконструкция и осигуряване на достъпна среда в Дома за стари хора край кубратското село Тертер. Щ е бъдат обновени трите жилищни блока за домуващи и административната сграда, както и подовете, санитарните и кухненски помещения.  Освен строителните дейности, ще има ново оборудване и обзавеждане.Трите корпуса ще бъдат..

публикувано на 31.07.25 в 13:15
Община Завет

Завет се готви за празник

Лудогорският град Завет посреща празника си с детски турнир по волейбол. Вечерта ще продължи с концерт на гостуващ изпълнител на градския стадион. Традиционният селищен празник започва от днес и ще продължи четири дни, предава БТА.  В културната и фолклорна програма са предвидени концерти на местни състави, поп фолк изпълнители и световноизвестни..

публикувано на 31.07.25 в 09:39

Ретро парад в Разград

За трети път Разград ще бъде домакин на парад на ретро автомобили и мотоциклети. Очаква се в събитието да се включат около 200 коли и мотори, съобщиха от общинската администрация.  Парадът ще се състои в Градския парк тази събота. Събитието се организира от Авто мото ретро клуб „Абритус“ и община Разград, които са поканили и любители от Румъния...

публикувано на 30.07.25 в 09:11

160 000 за благоустройство

Община Разград ще инвестира над 160 000 лв. в нови капиталови разходи. Това стана ясно на заседание на Общинския съвет.  Допълнителните средства ще послужат за ремонти на улиците „Грънчарска“ и „Перистър“, обновяване на неработещите фонтани в центъра, модернизацията на Северен градски парк и други.  Актуализираният бюджет за 2025 г. включва шест нови..

публикувано на 30.07.25 в 08:52