Две фирми подадоха оферти за ремонта на ул. „Странджа“ в Разград, съобщиха от Общината.
Ремонтните дейности на улицата и прилежащите й кръстовища в града ще се извършат по обществена поръчка чрез Единната национална електронна платформа. Така възложителите се срещат физически с извършителя едва при подписването на договор с избрания за победител в обществената поръчка.
Ценовите предложения остават заключени, докато комисията разгледа вече отворените части от офертата и установи тяхната допустимост.
Срокът за изпълнение на строително-ремонтните дейности е 50 дни. Прогнозната стойност на обществената поръчка е 319 000 лева без ДДС. В нея са включени изграждане на кръгово кръстовище при улиците „Странджа” и „Дунав” и ремонт на 490 метра от ул. „Странджа” - от това кръгово кръстовище до кръстовището с „Априлско въстание”.
Актуализация на бюджета и насочване на средства към дейности за образование и социално подпомагане одобриха общинските съветници на разградската община Самуил на днешното си заседание. Промените са извършени в капиталовия списък, без да се засяга общата бюджетна рамка, информира БТА. След постъпила заявка от управителя на Центъра за настаняване..
Заради дъждовното време събитието за Световния ден на ходенето, което беше насрочено за днес, се отлага за неделя /13 октомври/, съобщиха от общинската администрация в Разград. Програмата остава без промяна. Началният час е 10:00 ч. пред Ронда в Градския парк в Разград. Участниците ще преминават пеша или с велосипед до 3 маршрута в периметъра на..
66-годишен водач на автобус е установен да шофира след употреба на алкохол, информират от Областната дирекция на МВР Разград. Около 23:30 часа снощи в РУ-Кубрат е получен сигнал от 65-годишна жена за това, че шофьорът на автобуса е спрял пред дома й и в явно нетрезво състояние се е скарал с 67-годишния й съпруг. След като е изгонен от имота, мъжът..
Деня на българската община и местното самоуправление с две събития ще отбележи Община Разград днес с ден на отворените врати. Ученически групи могат да се включат след предварителна заявка. Младежите ще научат повече за историята на българската община и дейността на местната администрация, ще посетят залата на Общинския съвет и ще видят..
Поради планирани технически измервания на предавателя РРС Разград, днес ще има временно прекъсване на програмата на Радио Шумен, излъчвана на честота 97.0 MHz . Прекъсването ще бъде с продължителност до 30 минути в интервала между 13:00 и 13:30 ч. Излъчването ще бъде възстановено веднага след приключване на измерванията.
Пътни участъци в община Разград ще бъдат затворени временно заради ремонти на железопътни прелези, съобщиха от общинската администрация. Утре, 8 октомври, от 10:00 до 12:00 ч. ще бъде прекъснато движението на пътни превозни средства в междугарието Просторно - Разград между Киченица и Раковски. На 9 октомври от 12:00 до 14:00 ч. ще се ремонтира..
В отделни райони на Разград има паднали дървета и клони, които своевременно се отстраняват от работници от Общинското предприятие „Паркстрой“. Те реагират на сигнали на граждани и извършват огледи край учебни заведения и автобусни спирки. След обиколка из областния град заместник-кметът Полина Иванова обсъди с ръководствата на ОП “Ремонстрой“ и ОП..