Българският ВиК холдинг ще помогне с финансиране за решаване на водния проблем в шуменския квартал „Мътница“. Това съобщиха от Министерството на регионалното развитие и благоустройството след среща с ръководството на компанията, регионалния министър Петя Аврамова, областния управител на Шумен Стефан Желев, кмета Любомир Христов и управителя на ВиК – Шумен Жанета Панайотова.
Проектът предвижда възстановяването на дълбок сондаж, част от водопреносната мрежа „Мътница“. Прогнозните средства са около 370 000 лв., като изпълнението на дейностите ще се поеме от ВиК - Шумен. Водопреносна система „Мътница“, която не е в експлоатация повече от 30 години, включва още шест други сондажа и съоръжения. След като бъде възстановена, тя може да осигури алтернативно захранване с питейна вода за жителите на Шумен. Чрез въвеждането ѝ в експлоатация количеството вода, което се подава от язовир „Тича“ за града, ще бъде намалено с 25%.
Лекарите и работещите в МБАЛ- Шумен излязоха с писмена позиция във връзка с протеста, който се проведе пред лечебното заведение в събота. Той бе организиран във връзка с инцидент от 23 декември 2022 година, при който загинаха трима младежи. Лекарите, медицинските специалисти и служителите изразяват възмущението си от поругаването на името и..
Министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов ще посети МБАЛ - Шумен утре. Повод за визитата е изпълнение на инвестиционната програма на болницата през 2024 г. Това съобщават от лечебното заведение. В 10:00 часа министър Кирилов ще бъде посрещнат от ръководството на болницата. Той ще се срещне с областния управител на Шумен Катя Иванова,..
149 години след героичната гибел на Христо Ботев Разград се преклони през паметта на героя и загиналите за свободата и независимостта на България на тържество пред паметника на великия революционер, поет и публицист. Събитието започна с изпълнение на химна на Република България. Слово за приноса на Ботев в българската история и за..
Експертен съвет от специалисти, общински съветници и представители на администрацията одобри осем младежки проекта в Шумен, съобщават от пресцентъра на общината. Това е първата сесия за годината на обща стойност почти 25 хил. лева. Тя беше обявена през април. Утвърдените проекти са в областта на доброволчеството, театъра, танците, спорта и..
ПОЗИЦИЯ НА МЕДИИТЕ ОТ ШУМЕН във връзка с език на омразата към наш колега Като се позоваваме на Етичния кодекс на българските медии (чл. 4, т.7) и факта, че в България обидата и клеветата са криминализирани (чл. 147 и 148 от НК), изразяваме категоричното си разграничаване от действията и думите на представящия се за журналист Симон..
Стотици шуменци и гости на града се събраха на площад „Кристал“, за да отдадат почит на героя и революционер Христо Ботев и падналите за свободата на България. Точно в 12:00 часа завиха сирените, а гражданите паднаха на колене. Венци и цветя пред паметника на загиналите във войните шуменци поднесоха представители на политическите партии и..
Благотворителният концерт „Музиката е... вдъхновение” на школата по класически танци при НЧ „Христо Ботев-1872” в Нови пазар с хореограф Юлия Николова ще се проведе в зрителната зала на читалището на 12 юни от 18:00 ч. Събитието е в подкрепа на 12-годишната Симона, която страда от тежко заболяване и се нуждае от скъпоструващо лечение в чужбина...