Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Благодарност към КОЦ - Шумен

КОЦ - Шумен
Снимка: Радио Шумен

„Искам да изкажа своите благодарности и признателност към всички работещи в КОЦ - Шумен и конкретно към гастроентерологично отделение! Към д-р Василева, към всички медицински сестри и санитарки - огромно благодаря! Изключителни хора, човеци и сърцати професионалисти!“. Това пише в една от групите във Фейсбук шуменката Кремена Неделчева.

“Не съм човек на никой, нямам познати и приятели близки до тях, но отношението, което получих, беше на най-човешко ниво! Не съм вярвала, че ще дойде момент, в който аз да изразявам благодарности към болнично отделение тук, но е хубаво, когато човек е усетил разбиране и топло отношение, да го изразява и да дава гласност! Страхотни жени, страхотен екип! Продължавайте така да работите и да бъдете човешки пристан за болните и загубили надежда хора!“, допълва Кремена Неделчева.

Управителят на Онкоцентъра д-р Свилен Арнаудов коментира, че се радва за оценката, която получават колегите му от екипа на д-р Емилия Василева. "Най-голямата благодарност е да видим, че пациентът е добре и си отива здрав", посочи той.

„Ние сме отговорни за живота и здравето на пациентите ни, които са с имунен дефицит. По тази причина не е желателно медици от онкологични болници в страната да дават дежурства в  COVID отделения“, каза още д-р Арнаудов по повод увеличаващия се брой на позитивните за коронавирус пациенти и медици.

В КОЦ - Шумен са засилени противоепидемичните мерки, припомни още управителят на лечебното заведение.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Паметникът на 44 години

Емблемата на Шумен – Мемориалният комплекс „Създатели на българската държава“, днес чества 44 години от своето официално откриване. През студените есенно-зимни дни на 1979-1980 година започват да се правят сондажите за взривяването на скалните маси на Шуменското плато. Там, където само след няколко месеца ще бъде открит импозантният паметник,..

публикувано на 28.11.25 в 07:00

Изграждат още две кръгови кръстовища

Две кръгови кръстовища да бъдат изградени на изхода от Шумен в посока Бургас. Те трябва да осигурят достъп до ул. „Пролетарска“ и ул. „Цветан Зангов“. Това предложи общинският съветник Данаил Данчев. По време на заседанието на Общинския съвет той показа проекти за кръговите кръстовища, изработени от фирми, които имат обекти в близост до изхода..

публикувано на 27.11.25 в 15:20

Турнир по шах за незрящи

Регионален турнир по шахмат организират на 27 и 28 ноември Спортният клуб „Светлина“ за хора със зрителни увреждания, съвместно с Регионалната организация на слепите в Шумен. Състезанието се провежда в хотел „Орбита“.  В турнира участват пет спортни клуба за незрящи от Ямбол, Русе, Варна, Плевен и Шумен. Турнирът вече е традиционен и се организира в..

публикувано на 27.11.25 в 14:50

Кметът се върна в залата

Кметът на Шумен Христо Христов се върна в залата на Общинския съвет, след като общинските съветници приключиха със задаването на въпроси към администрацията. Повече от час в залата остана само зам.-кметът Бейнур Ахмед.  Проведени бяха консултации, които не успяха да върнат кмета Христов и екипа му.  Съветникът Ивайло Илиев обяви, че групата..

публикувано на 27.11.25 в 11:18

Посланикът на Украйна открива изложба в Шумен

Изложбата „Украински носии и традиции“ на фотографа Дмитро Перетрупов ще бъде открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ в Шумен утре -28 ноември, съобщиха от културната институция.  Тя представя традиционните украински народни носии с техните регионални особености и символика като част от украинската национална идентичност. За..

публикувано на 27.11.25 в 10:55

Кметът и екипът му напуснаха сесийната зала

Кметът на Шумен Христо Христов напусна заедно с екипа си заседанието на Общинския съвет. В сесийната зала като единствен представител на администрацията остана неговият заместник Бейнур Ахмед. Той обаче бе инструктиран да отговаря на всички питания: "Ще направим проверка и ще отговорим писмено".  "Недопустимо е поведението на кмета на община Шумен,..

публикувано на 27.11.25 в 10:11

Оттеглиха високата такса смет

Догодина шуменци няма да плащат по-скъпа такса смет. На заседание на Общинския съвет в Шумен преди минути бе оттеглена точката от дневния ред на сесията, която променя методиката за определяне на таксата за битови отпадъци. Това направи в началото на заседанието кметът на община Шумен Христо Христов, като се оправда с предложения национален бюджет за..

публикувано на 27.11.25 в 09:34