Заради подмяна на електромери в рамките на половин час днес – от 8,30 ч. до 17,30 ч., ток няма да има в района на Шумен и населени места от общините Велики Преслав, Нови Пазар, Хитрино, Каолиново и Смядово. От 9 ч. до 17 ч. без електрозахранване ще бъдат и райони в Нови пазар и селата Кюлевча и Миланово, а от 8,30 ч. до 18 ч. подаване няма да има в квартал „Макак“ и село Коньовец.
Ремонтни дейности са причината да няма електричество от 8 ч. до 17 ч. в разградските села Просторно, Старо селище, Йонково, Езерче, Иван Шишманово, Топчии и част от Лудогорци.
Само в едно населено място в Силистренска област ще бъде прекъснат токът от 9 ч. до 16,30 ч. днес – това е село Сокол.
В Търговище от 9 ч. до 16 ч. електрозахранване няма да има в част от квартал "Запад", също от 9 ч., но до 17 ч. – в районите на селата Веренци и Зараево, а от 13 ч. до 17 ч. – в част от Омуртаг.
В русенския квартал „Долапите“ електричество няма да има от 8,30 ч. до 16,30 ч. По същото време спирания на тока ще има в част от Мартен и селата Сандрово, Писанец, Ряхово, Новград и Николово.
Два нови социални центъра ще заработят в община Нови пазар през 2026 г. това става възможно след подписването на договор с Министерството на труда и социалната политика за изграждане и оборудване сгради, в който ще се предлагат социални и здравни за хора с увреждания. Общата стойност на проекта е над 2,5 млн. лв., които идват от Плана за..
Споразумение за сътрудничество сключи община Шумен с Регионалния съвет на КНСБ. Споразумението е подписано от областния координатор на синдиката в Шумен Радостин Павлов и кмета проф. Христо Христов. С документа двете страни поемат ангажимент за социален диалог и колективно трудово договаряне на общинско ниво с цел защита на правата на..
Петите годишни награди на Фондация "Гален Темелков" ще бъдат връчени н а тържествена церемония в Шумен тази неделя. П роект ът "Пътят на Хипократ" подкрепя морално и материално бъдещи и настоящи медици и ги насърчава да изберат да се развиват в България . Освен в досегашните категории за кандидат-студент и студент по медицина, тази..
За пожар в покрива на магазин "Ешрефоглу" на бул. "Симеон Велики" в Шумен, съобщава репортер на Радио Шумен. По първоначални данни, причината за пламъците е запален кабел. С помощта на пожарогасител служители в търговския обект са погасили огъня. Няма опасност за живота на клиенти и работници. Не се е наложила евакуация в магазина, няма и задимяване.
Община Шумен се включва в кампанията на "Екопак България" – „Екоклас 2025“, която започва на 14 март и ще продължи до 29 април 2025 г. Инициативата цели обучение и мотивиране на учениците за разделното събиране и рециклиране. Тя ще се проведе на два етапа - през пролетта и есента на 2025 г. Кампанията предвижда състезание между класовете..
37-годишен водач на товарен автомобил "ДАФ" с ремарке е засечен да шофира след употреба на алкохол. Той забил тира в крайпътна канавка. Това съобщават от шуменската полиция. Сигнал за пътнотранспортното произшествие е получен малко преди 15:30 часа вчера. То е станало по пътя Шумен - Русе, малко преди влизане в село Струйно. Към мястото на..
11 са предложенията за Наградата на Шумен за култура през 2024 г. В раздел "Литература" за индивидуалното отличие е предложен Кънчо Тодоров за книгата му "Свободата е в планините", за колективната награда номинацията е за Националния студентски литературен конкурс "Боян Пенев". В категорията "Журналистика" за..