Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ваксини за медиците

Снимка: pixabay

Над 1000 медици от Русенска област са поискали да се имунизират още с първия транш на ваксината срещу COVID-19. Сред тях са лекари, фармацевти, стоматолози, медицински сестри, санитари и друг помощен персонал. Това стана ясно от проведен разговор между областния управител Галин Григоров и директора на Регионалната здравна инспекция д-р Маргарита Николова. Тя уточнява, че ваксинацията се очаква да започне през януари. От РЗИ допълват още, че всеки от медиците, който желае да се включи в доброволната ваксинация, но не е завил искането си, ще може да го направи на следващ етап.

Днес в Русе са изпратени 1400 броя защитни облекла за многократна употреба, както и 800 за еднократна. Доставени са и близо 2000 броя предпазни очила, над 1500 маски и около 5000 чифта ръкавици. Пратката съдържа и почти 10 000 антигени теста, както и 900 литра дезинфектанти. Консумативите освен за болниците, ще подпомогнат ДКЦ-та и медицинските центрове.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Засилен трафик на Дунав мост

Пропускателната способност на Дунав мост при Русе е максимално повишена. Това заяви областният управител на област Русе Драгомир Драганов след инспекция на място по-рано днес.  Посещението е на фона на непрекъснато увеличаващия се трафик както от товарни, така и от леки автомобили. Драганов посочи, че българските власти правят всичко възможно за..

публикувано на 17.07.25 в 13:35

Храмов празник в Каран Върбовка

Един от най-старите български манастири, възникнали в периода на Второто българско царство (1187-1396) – „Св. Марина” край село Каран Върбовка, община Две могили, отбелязва храмовия си празник днес. По случай датата ще бъде отслужена литургия от Главиницкия епископ Негово Преосвещенство Макарий, викарий на дядо Наум. На място ще бъде и областният..

публикувано на 17.07.25 в 09:20

Подкрепа за Благомир Коцев

Протест срещу действията на съдебната власт и в подкрепа на кмета на Варна Благомир Коцев се проведе пред Съдебната палата в Русе снощи .  Събитието беше организирано като част от национален протест срещу това, което организаторите определят като „политически репресии, избирателно правосъдие и пълзяща диктатура“. Организаторът на протеста в Русе..

публикувано на 17.07.25 в 08:18

ГДБОП разби наркооранжерия

Добре оборудвана оранжерия за отглеждане на марихуана беше разкрита при специализирана операция на ГДБОП в село Иваново. При претърсването на три имота полицаите открили десетки растения коноп, голямо количество изсушена тревиста маса и над 4 грама кафяво кристално вещество, което при полеви тест е реагирало на екстази.  Намерени са електронни везни..

публикувано на 16.07.25 в 14:18

Памет за Левски

Паметна плоча с барелеф на образа на Васил Левски бе официално открита днес в русенското село Ряхово. Инициативата идва два дни преди да отбележим 188 години от рождението на Апостола на свободата.  Монументът, който е с височина от близо 2 метра, е дело на скулптора Атанас Стоянов от Бургас и русенския архитект Ралица Панайотова.  Изграждането..

публикувано на 16.07.25 в 13:44

Изложба за Елиас Канети

Документална изложба по случай 120 години от рождението на Елиас Канети подготви русенската Регионална библиотека „Любен Каравелов“. Експозицията е в две части и се намира във фоайето на втория етаж на библиотеката. Първата част на изложбата представя оригинални издания на произведенията на Канети, както и литературна критика и изследвания,..

публикувано на 16.07.25 в 10:00

75-годишен насочи пистолет към бус

75-годишен мъж от Сливо поле насочи газов пистолет към бус и пътниците в него след пътен инцидент в града. Това съобщават от полицията в Русе.  Сигналът е подаден в петък от шофьора на буса, който съобщил, че бил засечен от черен автомобил. От него слязъл непознат мъж и насочил оръжие към него и пътниците. Шофьорът на автобуса потеглил, автомобилът..

публикувано на 14.07.25 в 13:45