Зрелостници от 12 а клас на СУ „Панайот Волов“ в Шумен зарадваха днес с подаръци възрастните от Дома за стари хора „Д-р Стефан Смядовски“. Класният им ръководител Мария Желязкова обясни, че това не е първата такава инициатива на бъдещите абитуриенти и досега те редовно са организирали благотворителни базари за различни каузи.
„Важно е да има подкрепа за възрастните хора, които заради пандемията са далече от своите близки и ще посрещнат Коледа и Нова година в изолация“ – каза директорът на Дома Милена Събева. В празничните пакети всеки от потребителите ще намери плодове, сладкиши и картичка с лично пожелание.
Независимият общински съветник от Шумен Павел Павлов отправи питане към председателя на Общинския съвет Ася Аспарухова във връзка с изказването на Симон Милков от трибуната на съвета на сесията на 29 май. Павлов пита кога е подадено искането на гражданина за изказване пред общинските съветници - ден и час на постъпилото писмено искане, какъв е..
„Протестите на медиците за заплати през последните дни само ще задълбочат противоречията, без да ги решат“. Това коментира министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов в Шумен. „Бюджет 2025 вече е приет. Гласувани са финансовите средства за НЗОК. В тазгодишните разчети е заложено 5 процента увеличение на фонд работна заплата за всички..
Отлична оценка за работата на шуменската областна болница даде при посещението си днес министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов. Той разгледа отделенията, които се ремонтират, хеликоптерната площадка, новия ядрено-магнитен резонанс. В програмата му е и среща с Районната колегия на Българския лекарски съюз. Преди срещите в МБАЛ -..
Медицинският надзор е правил проверка по искане на прокуратурата за действията на медиците след катастрофата до Томбул джамия на 23 декември 2022 г. и нарушения на протокола не са открити. Това каза днес д-р Димитър Костов, директор на МБАЛ - Шумен. Той коментира и шествието, което миналата събота пред сградата на лечебното заведение обиждаше с..
Позиция във връзка с протестите в Шумен с искане за справедливо разследване на смъртта на тримата младежи в катастрофата от края на 2022 година разпространи до медиите днес общинската организация на ГЕРБ. Те призовават отговорните институции и общинската администрацияда не позволяват да се стигне до сериозно обществено противопоставяне, което може да..
58-годишна жена е пострадала при пътнотранспортно произшествие вчера. Това съобщават от шуменската полиция. Около 17:45 часа 47-годишна жена от Шумен, която била зад волана на лек автомобил "Опел" и се движила по ул. „Цар Освободител“, предприела маневра завой наляво към ул. “Христо Смирненски“. Не пропуснала и ударила 58-годишна пешеходка...
Община Шумен въвежда временна организация на движението без пълно затваряне на пътното платно по бул. „Мадара“ в работния участък от кръстовището с ул. „Цветан Зангов“ до кръстовището с ул. „Тракийска“. Причината е изграждане на водопроводно отклонение към съществуващ водопровод на обект. Периодът на изпълнение на дейностите е от 4..