Обжалват присъдата по делото „Хитрино“ пред Апелативния съд във Варна. Присъдата на първоинстанционния Окръжен съд – Шумен е обжалвана от всички страни пред горната инстанция – двамата подсъдими и частните обвинители, а прокуратурата я протестира.
Пред въззивния съд ще се изправят главният машинист 64-годишният Димитър Михнев и помощникът му 45-годишният Радослав Петков. Те управлявали влака по време на инцидента на 10 декември 2016 г., при който част от композицията дерайлира, последваха взрив, изтичане на газ, многобройни пожари и разрушения на сгради, а 7 души загубиха живота си.
Машинистът Димитър Михнев беше осъден от първата инстанция на 15 години лишаване от свобода и 17 години лишаване от право да упражнява професията си, а Радослав Петков бе лишен от свобода за 10 години и от право да бъде локомотивен машинист за 12 години. Двамата са под домашен арест.
Предстои Варненският Апелативен съд да направи цялостна преценка на правилността на присъдата, постановена от Окръжния съд в Шумен.
Днес, 25 януари, е първото заседание.
Увеличава се обемът на язовир „Тича“ от последните снеговалежи, показват дневните данните на Министерството на околната среда и водите. Наличният обем във водоема е 150 млн. кубика. Средно денонощният приток на вода е три пъти по-висок от разхода. За денонощие във водоема се вливат 3,612 кубически метра в секунда, а разходът за денонощие е..
Стръмни и тесни улици, по които едрогабаритна техника не може да влезе, неправилно паркирани автомобили, които пречат на машините да разчистват и обработват, както и автомобили, движещи се с летни гуми. Това са трите проблема с почистването в Шумен, съобщават от администрацията. Повече машини ще се насочат към гробищните паркове във връзка с..
Пътищата в Шумен и селата от общината са проходими. Това каза пред БНТ кметът на община Шумен проф. Христо Христов. Към 7:00 ч. тази сутрин температурата е била минус 13 градуса, а снегът е около 40 см. Заради ниските температури има заледявания по улиците, и в момента машините са насочени да опесъчават и да обработват със сол и луга. Днес..
Учениците в осем общини в Шуменска област преминават в дистанционно обучение на 20 и 21 февруари със заповед на министъра на образованието и науката Красимир Вълчев. В общините Шумен, Каолиново, Венец, Нови пазар и Велики Преслав то ще продължи до 21 февруари, включително, а за общините – Каспичан, Хитрино, Смядово до 20 февруари, включително. В..
Движението в шуменска област вече е възстановено без ограничения, съобщиха от ОДМВР-Шумен. Забраната за движение на тежкотоварни автомобили без вериги беше въведена за пътя Шумен-Силистра. Полицейски екипи са на обход по републиканската пътна мрежа. Тяхна задача е да подпомагат трафика и да оказват съдействие при проблемни ситуации на пътя. Към..
Осигурен е топлият обяд за всички ползватели на услугата, както в Шумен, така и в селата в общината, независимо от лошите метеорологични условия, съобщи заместник-кметът по социална политика и здравеопазване в община Шумен Светослава Хайнова. Във връзка с въпроси от медии, изпълняващият длъжността кмет доц. Виктория Ковчазова, посочва, че на 20..
Паднал бор върху електропровод е причина за спиране на електрозахранването в шуменските села Ивански, Кълново и Янково. Това съобщи за Радио Шумен Петя Попова- директор "Корпоративни комуникации и маркетинг" в електроразпределителното дружество. Аварийни екипи работят за премахване на дървото и токът ще бъде пуснат до края на работния ден...