Да бъде освободен директорът на Телевизия Шумен Георги Софронов предложи на кмета Любомир Христов Общинският съвет в Шумен.
Докладната бе внесена от общинския съветник от БСП Венцислав Венков. Той обвини Софронов, че не се справя с управлението на медията и предложи провеждането на нов директорски конкурс.
22 общински съветници подкрепиха предложението на Венков. 16 се въздържаха.
Софронов обясни, че в ковид ситуацията не може да реализира управленската си програма. Той каза на съветниците, че телевизията работи с допотопна техника и недостатъчно финансиране. Така продукцията им не може да се конкурира с водещи национални канали. Георги Софронов не отговори на въпроса дали е работил дистанционно от дома си във Варна от март миналата година.
„Изплащал ли е директорът на Телевизия Шумен комисионни по рекламни договори на своята сестра“, този въпрос зададе на Георги Софронов общинската съветничка Даниела Русева.
„В Телевизия Шумен няма щатни служители, които да работят в отдел "Реклама" и всеки един от колегите според правилата има право да направи договор за включването на реклама. А той получава съответния процент комисионна, който е определен назад във времето. Тоест няма никакъв проблем. Фактът, че този договор го има, показва, че няма нищо скрито, престъпно и аз нямам от какво да се притеснявам. Нещата са ясни и те са прозрачни“, отговори Софронов.
Кметът Любомир Христов ще вземе решение дали да бъде освободен директора на Телевизия Шумен Георги Софронов, тъй като е негов работодател.
Петите годишни награди на Фондация "Гален Темелков" ще бъдат връчени н а тържествена церемония в Шумен тази неделя. П роект ът "Пътят на Хипократ" подкрепя морално и материално бъдещи и настоящи медици и ги насърчава да изберат да се развиват в България . Освен в досегашните категории за кандидат-студент и студент по медицина, тази..
За пожар в покрива на магазин "Ешрефоглу" на бул. "Симеон Велики" в Шумен, съобщава репортер на Радио Шумен. По първоначални данни, причината за пламъците е запален кабел. С помощта на пожарогасител служители в търговския обект са погасили огъня. Няма опасност за живота на клиенти и работници. Не се е наложила евакуация в магазина, няма и задимяване.
Община Шумен се включва в кампанията на "Екопак България" – „Екоклас 2025“, която започва на 14 март и ще продължи до 29 април 2025 г. Инициативата цели обучение и мотивиране на учениците за разделното събиране и рециклиране. Тя ще се проведе на два етапа - през пролетта и есента на 2025 г. Кампанията предвижда състезание между класовете..
37-годишен водач на товарен автомобил "ДАФ" с ремарке е засечен да шофира след употреба на алкохол. Той забил тира в крайпътна канавка. Това съобщават от шуменската полиция. Сигнал за пътнотранспортното произшествие е получен малко преди 15:30 часа вчера. То е станало по пътя Шумен - Русе, малко преди влизане в село Струйно. Към мястото на..
11 са предложенията за Наградата на Шумен за култура през 2024 г. В раздел "Литература" за индивидуалното отличие е предложен Кънчо Тодоров за книгата му "Свободата е в планините", за колективната награда номинацията е за Националния студентски литературен конкурс "Боян Пенев". В категорията "Журналистика" за..
Деветото издание на „Модел Република България“ ще се проведе от 14 до 16 март 2025 г. в община Шумен. Събитието представлява образователна симулация на държавната власт. Организатори са младежите от Общинския младежки съвет и сдружение „България на младите“. Тазгодишното издание на „Модел Република България“ ще започне на 14 март от 9:00..
Предвиждат се глоби за пешеходците, които пресичат на пешеходни пътеки, докато използват мобилното си устройство. Проектът е внесен в Народното събрание в края на миналата година. Основната причина, заради която може да ни санкционират, ако говорим по телефон и пресичаме, е, че така не внимаваме на пътя, а това може да бъде много опасно, обясни за..