Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Наградите на Шумен в образованието

2
Паметник "Създатели на българската държава" - Шумен
Снимка: Община Шумен

Постоянната комисия по просвета, образование и наука към Общинския съвет в Шумен определи носителите на Наградата на Шумен в системата на образование и наука за 2020 г. На свое заседание с тайно гласуване членовете решиха „Ученик на годината“ в хуманитарната и природо-математическата област да бъде Тонислав Троев от СУ „П. Волов“.

За „Ученик на годината“ в областта на изкуствата и спорта единодушно със 7 гласа бе подкрепена номинацията на Десислава Герчева, възпитаничка на ЦПЛР – ОДК „Анастас Стоянов“.

В категорията „Студент в областта на природните, математическите и техническите науки“ 6 гласа получи Валентин Борисов, IV курс в специалност „Компютърна информатика“ на ШУ „Еп. К. Преславски“.

В категорията „Учител на годината“ в начална степен на обучение със 7 класа изборът е за Мануела Недекова, главен учител в начален етап в СУ „Сава Доброплодни“.

В категорията „Учител на годината“ в сферата на природните, математическите и техническите науки също със 7 гласа бе одобрена Мадлена Станчева – старши учител по информатика и информационни технологии в СУ „Сава Доброплодни“.

В категорията „Учител на годината“ в сферата на хуманитарните науки комисията единодушно подкрепи Виолета Маразова, старши учител по история и цивилизации и гражданско образование в ППМГ „Нанчо Попович“.

Наградата за принос в областта на природните, математически и технически науки е за доц. д-р Сунай Ибрямов от Факултета по природни науки на ШУ „Еп. К. Преславски“, за когото също гласуваха всички членове на комисията.

В категорията „Педагогически колектив в системата на предучилищното възпитание“ със 7 гласа бе утвърдена номинацията на Педагогическия екип на ДГ „Изворче“.

Наградата на Шумен в категорията „Педагогически колектив в системата на училищното и извънучилищното образование“ със 7 гласа бе присъдена на педагогическия колектив на Професионална гимназия по икономика.

Предложените от Постоянната комисия по просвета, образование и наука имена трябва да бъдат гласувани на сесията на Общинския съвет на 25 април.

Наградите на Шумен в системата на образованието и науката ще се връчват в навечерието или навръх 24 май.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Седмична прогноза

В понеделник ще премине фронт, облачността ще се увеличи до значителна, следобед от север на юг ще завали дъжд. Вятърът от север ще се усили и с него ще прониква по-студен въздух, на места в района на Предбалкана дъждът ще преминава в сняг. Към нощта валежите ще спират. Минимални температури от 2° до 7°, максималните ще се понижат и в Североизточна..

публикувано на 02.02.25 в 15:26

Облачно, на места и с мъгла

6 градуса е температурата на въздуха в 5:00 часа в Шумен. Атмосферното налягане е 1001 хектопаскала, по-високо от средното за месеца и ще се понижава. Относителната влажност на въздуха е 94%. 6 градуса е в Русе и Разград, 5 в Силистра, 3 градуса са измерени в Търговище. Днес ще е предимно облачно, в сутрешните часове на места с намалена видимост. Ще духа..

публикувано на 02.02.25 в 06:24

Заменят старите печки с климатици

Започнаха информационните срещи с граждани по проект „Подобряване качеството на въздуха в община Шумен“. Хората ще могат да сменят безплатно печките си на твърдо гориво с климатик, термопомпа или пелетна камина. През февруари експерти ще посетят малките населени места в община Шумен, а целта е да разяснят начините и условията, по които гражданите..

публикувано на 01.02.25 в 10:29

Талисманът на Радио Шумен навърши 2 години

Преди точно две години, когато Радио Шумен отбеляза своята 50-годишнина, в болницата на десетия град проплакаха момченце и момиченце, които станаха наши талисмани.  Семейството на малкия Айтач замина далеч, затова пък, на гости ни идва Аксения, която днес празнува с нас! Очарована е от двора на Радио Шумен, хареса много хранилката за птици и..

публикувано на 01.02.25 в 08:18

Времето в събота

Днес сутринта главно по поречието на Дунав и на места по крайбрежието ще има мъгла. През деня ще има разкъсана облачност, по-значителна по Черноморието.  Ще духа слаб, по-късно до умерен северозападен вятър, който следобед ще се обърне от североизток.  Максималните температури ще бъдат между 10° и 15°, малко по-ниски в местата с по-трайна мъгла...

публикувано на 01.02.25 в 07:19
Центърът на Шумен през 1985 г.

Защо пустее част от центъра на Шумен?

Защо центърът на Шумен се измести от пространството около Централна поща, бившия хотел „Мадара“ и Казанджийската улица към отсечката от Драматичния театър до Руския паметник? Това бе водещата тема в следобедното предаване на Радио Шумен „Днес“. Какви са спомените на по-старите шуменци за пустеещата сега част от централната улица? Чуйте анкетата..

публикувано на 31.01.25 в 15:28

Иззеха тютюн без бандерол

Тютюн без акцизен бандерол е иззет от частен дом в село Миланово, съобщават от шуменската полиция. Домът е обитаван от 67-годишен местен жител.  Проверката вчера била извършена след получен сигнал, че мъжът държи акцизни стоки без бандерол. Конфискуван е около половин килограм тютюн. По случая е образувано досъдебно производство.

публикувано на 31.01.25 в 09:25