Шуменските бойци обраха медалите

4
Национални първенства - Шумен 2021
Снимка: Даниел Димитров - СК Киокушин

Изключително силно представяне записаха състезателите на СК „Киокушин“ на националните първенства по карате за деца до 10, 12 и 14 години, кадети и кадетки, юноши и девойки, които се проведоха на 24 и 25 април в „Арена Шумен“. Това съобщават от спортния клуб.

Младите шуменски надежди завоюваха 14 златни,11 сребърни и 15 бронзови медала.С единодушно решение на съдийската колегия призът за най-технична състезателка бе присъден на Силвия Желева от СК „Киокушин“. След приключването на състезанията бяха връчени сертификатите и черните пояси на семпай Явор Александров и семпай Цветан Урумов, които миналата година успешно защитиха майсторска степен I дан.

Шампиони станаха:

1.Камен Вичев  деца до 10 г. 28 кг.

2.Снежина Милчева деца до 10 г. 30 кг.

3.Александра Спасова деца до 12 г. 38 кг.

Четвърта победа за Лудогорец

"Лудогорец" победи с 4:1 румънския "Университатя" в последната си контролна среща от лагера в Австрия. Головете за тима от Разград отбелязаха Кайо Видал, Рик Джонатан, Сон и Ивайло Чочев. Това беше четвърти успех от четири мача по време на предсезонната подготовка в централноевропейската страна за 13-кратните шампиони.  Днес (неделя, 30 юни) по обед..

публикувано на 30.06.24 в 08:34

Шуменските каратисти с 18 медала

18 медала завоюваха на Международния турнир за купа "Черно море" състезателите на Спортния клуб по карате "Киокушин" в Шумен.  Шуменските каратисти спечелиха 3 златни, 3 сребърни и 12 бронзови медала. Шампиони станаха: 1.Методи Василев при момчета 2016 г. в кат. до 30 кг. 2.Емилия Василева при момичета 2012 г. в кат. до 45 кг...

публикувано на 17.06.24 в 09:27

Турнир "Млади надежди" в Шумен

Третото издание на турнира по карате шинкиокушин за деца „Млади надежди” се проведе в зала "Младост" Шумен. Спортната надпревара бе в дисциплините ката и кумите В първата част на турнира бяха изиграни 33 срещи в дисциплината ката. Отборът на УСШ „Хан Крум” зае второ място. Победители са УСШ – Русе, а на трето място остана ОДК -  Пловдив..

публикувано на 09.06.24 в 20:29

Вицешампиони в изборния ден

Вицешампиони в отборното класиране от турнира по кикбокс “Свети Георги” в град Бяла, Русенско, са бойците от Спортен клуб „Шуменска крепост”. Възпитаниците на треньорите Галин Методиев и Християн Тотев заслужиха 12 медала. От тях 4 златни, 5 сребърни и 3 бронзови.  Първенците от Шумен са Манол Методиев (в категория до 33 кг при момчетата на..

публикувано на 09.06.24 в 19:40

Награда от кмета

Младият русенски каратист Даниел Върбанов получи награда от кмета на общината Пенчо Милков за своя успех в Дебрецен, Унгария, където се състезава в категория до 70 кг в дисциплината „шобу санбон кумите“.    Милков посрещна европейския шампион до 21 г. от Спортен клуб „Икигай“ и неговия треньор Тодор Събев.  Възпитаникът на Спортното училище в..

публикувано на 07.06.24 в 08:41

Републиканско по драконови лодки

Първото за страната републиканско първенство по драконови лодки ще се проведе днес и утре (7 и 8 юни) в Лесопарка „Липник“ край русенското село Николово. Събитието се организира от спортния клуб по кану-каяк „Локомотив“ и е с подкрепата на община Русе.  Участващите отбори ще трябва да преминат дистанцията от 200 м, като екипажите могат да..

публикувано на 07.06.24 в 08:35

Отборът на Климент е шампион

Отборът на „Мълния“(Климент) е новият шампион по футбол в Шуменска област. Тимът спечели драматично срещу „Чавдар“(Дивдядово) с 1:1.  Преди финалната среща се изигра и мачът за 3 – 4 място между отборите на „Шумен 2007“ и „Заря“(Тодор Икономово). Младите шуменци за пореден път доказаха, че са във възход, спечелвайки двубоя с 4:1.  Крайното..

публикувано на 03.06.24 в 09:47