Временните противоепидемични мерки, въведени у нас, се удължават до 31 юли. Заповед за това издаде служебният министър на здравеопазването Стойчо Кацаров.
От 1 юни се забраняват свижданията в лечебните заведения, с изключение на пациентите в терминален стадий. Посещения на външни хора в социалните институции ще се допускат по изключение.
Посещенията на културни прояви, спортни състезания с публика, фитнес центрове, спортни зали и клубове, плувни басейни и комплекси, балнеолечебни и СПА центрове са разрешени при използване на 50% от капацитета на помещенията. Същото изискване важи и за детските и езикови центрове и школи, както и за заведенията за хранене и развлечение, игралните зали и казината.
На всички пазари, тържища и базари се създава организация за еднопосочно движение и осигуряване на дистанция от най-малко 1,5 м. между посетителите. Работещите и посетителите са длъжни да носят маски.
Работодателите да организират работния процес на служителите в дистанционна форма, където е възможно, като допускат присъствена работа на най-много 50% от персонала, е записано още в заповедта на здравния министър.
Социалният министър Борислав Гуцанов ще предложи на Министерския съвет да има великденски добавки за пенсионерите. Това обяви той преди участието си в организиран от КТ "Подкрепа" международен форум: "Качествени работни места и достойни заплати във фокуса на синдикалните организации от страните кандидатки за членство в ЕС". По думите му..
Предварително попълнените декларации за облагане на доходите на физически лица вече са достъпни в Портала за е-услуги на НАП, съобщиха от приходната агенция. Потребителите, които имат персонален идентификационен код (ПИК) или квалифициран електронен подпис (КЕП), могат да се възползват от автоматично въведената информация за получени от тях..
Русе На 10.03.2025, от 9:00 до 13:00 , поради обезопасяване на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на гр. Русе, кв. Дружба 2, ул. "Ропотамо" 25 - 51. В периода 10.03.2025 - 14.03.2025, от 8:30 до 16:00 , поради планирани ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде..
Днес ще е предимно слънчево, сутринта почти тихо, на места мъгливо. По-късно ще духа слаб до умерен вятър от южна четвърт. Още ще се затопли. Преобладаващи максимални температури между 18° и 23°, за Шумен - около 20°. Прогнозата е на дежурния синоптик Любомир Маджаров от НИМХ-Варна
В началото на седмицата времето ще е предимно слънчево с разкъсана висока облачност. Ще духа слаб до умерен, във вторник временно силен вятър от югозапад. Минималните температури в понеделник ще са от -1° до 4°, а максималните между 16° и 21°, по крайбрежието 11°-16°, през втория ден ще се повишат с 3-4 градуса. В сряда и четвъртък..
Две жени с фалшиви телк решения са установени при разследване на служители от сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ в разградската полиция. Чрез използване на неистински документ – експертно решение на ТЕЛК, 63-годишна жена от разградското село Дянково е получила без правно основание 50 924 лв в периода от януари 2007 година до..
И днес ще е предимно слънчево с разкъсана висока облачност. Вятърът ще е слаб, по крайбрежието преди обяд временно умерен, от север-североизток. Т Максималните температури ще 15°- 20°, по крайбрежието ще са малко по-ниски между 10° и 15°. За Шумен - 19° - 20°. Прогнозата е на дежурния синоптик Вяра Рафайлова от НИМХ-Варна.