Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обособяват паркинг за тирове

Снимка: Областна администрация Русе

Обособяването на паркинг на територията на „Свободна зона – Русе“ за тировете, чакащи да преминат в Румъния, бе обсъдено на среща между областния управител Борислав Българинов и изпълнителния директор на дружеството Никола Стефанов. Идеята е по този начин да се облекчи трафика по натоварено трасе между Русе и Мартен, както и да се тушира напрежението сред шофьори и граждани, заради спиращите тежкотоварни автомобили по булевардите „Тутракан“ и „България“, които са и предпоставка за пътни инциденти. Предвижда се паркингът да заработи в рамките на следващия месец, като на него ще бъдат осигурени тоалетни, бани и контейнери за отпадъци. Тировете ще заплащат и такса в размер на 5 евро за престой в рамките на 24 часа.

 На този етап се оказва неприложима схемата камионите да бъдат преместени на създадения със специална комисия буферен паркинг на бул. „България“. Преди идеята беше полицейски патрули да насочват тировете натам, а самият паркинг се предвиждаше да се намира от бензионстанцията до разклона за село Николово. Това обаче се оказва невъзможна мисия, тъй като теренът не отговаря на необходимите условия. Според информация от Областното пътно управление, поискана от Българинов, създаденото преди време трасе като буферен паркинг, което всъщност е било тротоар, няма възможността да понася тежестта на товарни автомобили над 20 тона. Засега въпросът за това кой е подписал разрешението за такъв буферен паркинг остава без отговор.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Окръжната прокуратура в Русе ще води делото

Делото за побоя над директора на русенската полиция старши комисар Николай Кожухаров ще се води от Окръжната прокуратура, стана ясно след днешния брифинг по случая. Обвинението е преквалифицирано в "нанасяне на тежка телесна повреда на полицейски служител" и по него ще отговарят двама от задържаните младежи.  Утре съдът ще разгледа..

публикувано на 05.09.25 в 16:19

Шефът на ОДМВР - Русе нападнат пред семейството си

Директорът на Областната дирекция на МВР в Русе старши комисар Николай Кожухаров е бил със семейството си, когато е нападнат и пребит от четирима младежи. Това каза министърът на вътрешните работи Даниел Митов, цитиран от БТА.  Той добави, че в рамките на разследването ще се изясни каква е била ролята на познат на Кожухаров, който също..

публикувано на 05.09.25 в 14:05

Откриха ценна находка

Римски жертвеник от времето на император Адриан е намерен и експониран в централната част на Ценово. Ценният артефакт с древен надпис вече е изложен публично, съобщиха от Регионалния исторически музей в Русе. Дълго камъкът е използван за поставяне на починалите за последна молитва в двора на местната джамия. По формата му археологът д-р Върбин..

публикувано на 05.09.25 в 09:08

Прокуратурата повдига обвинения

Прокуратурата днес ще повдигне обвинения на четиримата задържани за побоя над директора на полицията в Русе старши комисар Николай Кожухаров. Той остава в интензивното отделение на болница "Канев" без опасност за живота.  Трима от нападателите са на 19 години, а четвъртият - на 15.  Срещу тях ще бъдат повдигнати обвинения за хулиганство и за..

публикувано на 05.09.25 в 08:57

Засилено полицейско присъствие в Русе

Засилено полицейско присъствие в Русе, особено в тъмната част от денонощието, разпореди главният секретар на МВР главен комисар Мирослав Рашков след посегателството над директора на Областната дирекция на МВР старши комисар Николай Кожухаров. По предварителна информация, Кожухаров е направил забележка на петима младежи с тротинетки, че се движат..

публикувано на 05.09.25 в 08:40

Възобновиха движението по Дунав мост

Възобновиха движението през Дунав мост при Русе – Гюргево, след като бе спряно за малко повече от час рано тази сутрин, съобщи областният управител Драгомир Драганов. Той уточни, че няма сериозни опашки от изчакващи автомобили да преминат границата от българска страна. По негови думи, от България към Румъния в момента изчакват да преминат малко над..

публикувано на 05.09.25 в 08:16

Задържаха нападателите над полицейския шеф

Четирима души - трима на 19 години и един на 15 години, са задържани за нападението над шефа на полицията в Русе, ст.комисар Николай Кожухаров.  Информацията бе изнесена на брифинг с участието на министъра на вътрешните работи Даниел Митов в университетската болница "Канев" в дунавския град, където е настанен пострадалият.  Кожухаров е загубил много..

публикувано на 04.09.25 в 19:37