Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Олимпийският медал е за Търговище

13
Снимка: Радио Шумен

Първият спечелен за България медал от Олимпиадата в Токио остава в Търговище. Това обяви сребърната медалистка на 10 метра пистолет Антоанета Костадинова при завръщането си у дома. Стотици нейни съграждани се събраха, за да я посрещнат с бурни аплодисменти и цветя.

„Всички се вълнуваме, всички сме със сълзи на очите. Никога не съм предполагал, че някога ще прегърна олимпийска вицешампионка”, призна кметът на Търговище Дарин Димитров.

„Май ми беше по-лесно да спечеля медал, отколкото сега да се събера и да кажа каквото и да е било. Много благодаря на всички за милите думи”, каза през сълзи сребърната медалистка.

Костадинова се обърна към всички родители, които дойдоха да я посрещнат.

„Водете децата си по залите, по стадионите. Нека тренират. Нека се занимават със спорт. Това е хиляди пъти по-добро решение, отколкото да им дадете просто телефоните и таблетите, за да не ви занимават. Нека се движат, това е здраве. Спортът изгражда хора с характер и психика. После вие ще сте горди с тях”, допълни от сцената на парка „Стадиончето” Антоанета Костадинова.

„Искам да благодаря на всички, които вярваха в нас и ни подкрепиха през всичките тези години, независимо от всичко. Щастливи сме, но ние просто си вършим нашата работа и ще продължаваме да я вършим”, обяви треньорът на олимпийската медалистка Христо Маринов, който също е от Търговище.

Припомняме, че Антоанета Костадинова се размина с една позиция от втори олимпийски медал в дисциплината 25 метра пистолет. Тя завоюва първо отличие за страната ни по спортна стрелба след сребърния медал на Мария Гроздева от 2004 г.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Подобряват водоснабдяването

Гражданското обединение "Вода за Омуртаг" спечели иновативен проект за подобряване водоснабдяването на града. Той е одобрен по грантовата програма "Капка по капка“, съвместно с Българската асоциация по водите и Националното сдружение на общините в България.  Програмата цели да подобри достъпа до питейна вода и хигиена с фокус жителите на районите,..

публикувано на 03.06.25 в 08:42

Авариен ремонт на храма

Авариен ремонт се извършва на камбанарията на храма „Св. Успение Богородично“ в Търговище. Дейностите са започнали спешно, тъй като от височина от около 30 метра се отчупват метални части от кръста и падат на земята, информира БТА.  Църквата се намира във възрожденския квартал „Вароша“. Край нея всекидневно минават десетки граждани и има..

публикувано на 30.05.25 в 10:14

Кампания срещу пушенето

Разнообразни дейности подготвя Регионалната здравна инспекция (РЗИ) в Търговище по повод Световния ден без тютюнопушене – 31 май, информират от институцията. Те включват кампания за безплатно измерване на въглеродния оксид в издишания въздух.  В парка „Борово око“ днес от 11:00 до 15:00 часа ще бъде направена и демонстрация на пушещата кукла Сю, чрез..

публикувано на 30.05.25 в 08:57

Поредна телефонна измама

Възрастна жена станала жертва на телефонна измама. Това съобщават от търговищката полиция. На 23 май следобед след обаждания на стационарния й телефон 78-годишна жена е била измамена, че синът й е причинил пътнотранспортно произшествие.  Под предлог да не му бъде повдигано обвинение, телефонните измамници успели да вземат от жената 4 хиляди..

публикувано на 27.05.25 в 12:58

Задържаха домашен насилник

Мъж е задържан за нанасяне на средна телесна повреда на жена си. Това съобщават от търговищката полиция. На 25 май в с. Стража след възникнал скандал 52-годишен мъж е причинил на съпругата си фрактура на две ребра, ключица и пръст на ръка. Жената е настанена за лечение в МБАЛ-Търговище без опасност за живота й.  По случая е образувано досъдебно..

публикувано на 27.05.25 в 12:52

Ремонт затваря улица

Затворена за движение на автомобили ще бъде част от улица „Св. Климент Охридски“ в Търговище за периода от днес - 27 май, до 27 юни. Ограничението ще е в участъка между кръстовищата й с улиците „Сава Геренов“ и „Христо Ботев“. Връзката между улиците „Св. Климент Охридски“ и „Христо Ботев“ ще се осъществява през улиците „Средна гора“ и „Сава..

публикувано на 27.05.25 в 08:38

Разглеждат сигнала на „Вода за Омуртаг“

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов е поел ангажимент да се направи проверка на ремонта на градския водопровод на Омуртаг. Това е станало на среща на министъра с представители на „Вода за Омуртаг“, съобщиха от гражданското обединение.  По-рано тази седмица от обединението призоваха за спешна проверка на ремонта, като..

публикувано на 24.05.25 в 16:42