6290 души са регистрирани в бюрата по труда от област Шумен като безработни през август 2021 г. Това е с 209 по-малко спрямо предходния месец. Равнището на безработица в Шуменска област е 8,3%, с 0,2 процентни пункта по-ниско спрямо юли 2021 г. В сравнение с август 2020 г. безработните са с 1800 по-малко, а равнището на безработицата отчита намалява с 2,3 процентни пункта.
В град Шумен броят на регистрираните безработни през месеца е 1370. Равнището на безработица в града през август 2021 г. се установява на 3,0%. При сравнение със същия месец 2020 г. се отчита намаление с 1,6 процентни пункта на равнището на безработица.
През август 2021 г. на работа в област Шумен са постъпили 595 безработни.Със съдействието на трудовите посредници от бюрата по труда в областта в заетост са включени близо 82% от започналите работа през месеца. През август 2021 г. продължиха действията за устройване на работа на лицата от уязвимите групи на пазара на труда. В заетост са включени 97 младежи до 29 години и 140 продължително безработни.
Протест заради липсата на правосъдие и с настояване за оставките на двама лекари от МБАЛ Шумен, организират днес близките на тримата младежи, загинали след катастрофата до Томбул джамия в Шумен. Тежкият инцидент е от 23 декември 2022 година. 24-годишен шофьор на двуместен автомобил с шуменска регистрация се е движел от пл. „Оборище“ по бул. „Симеон..
Областно състезание по пътна безопасност за ученици се проведе днес в СУ „Трайко Симеонов“ в Шумен. Надпреварата е организирана от Областната дирекция на МВР - Шумен, Регионалното управление на образованието и училището домакин. Целта е учениците да демонстрират знанията си по пътна безопасност и да изградят правилни навици като участници в..
Бейнур Ахмед ще бъде новият заместник-кмет по бюджет и финанси на община Шумен, считано от 1 юни. Това съобщи на пресконференция днес кметът проф. Христо Христов. По думите му, така ще бъде осигурено мнозинство, за да реализира целите, които си е поставил. Христов заяви още, че нямало политически натиск за вземането на това решение. Кметът отговори на..
Делото за екстрадиция на 38-годишната Жана Георгиева от Шумен бе прекратено с решение на Шуменския окръжен съд. До делото американските съдебни власти не са изпратили оригиналните документи, на основата на които се иска връщане на жената в Съединените американски щати. Срокът, до който оригиналното дело трябва да пристигне в България , е 16 юли...
Задържаха мъж, седнал зад волана след употреба на алкохол. Това съобщават от шуменската полиция. На 29 май около 23:05 часа във Велики Преслав на ул. „Симеон Велики“ е извършена проверка на 47-годишен мъж от Варна, който е управлявал лек автомобил „Ситроен“. С техническо средство е установено, че е шофирал с 1,92 промила. Водачът е задържан за..
Продължава информационната кампания на община Шумен за разделното събиране и нерагламентираното изхвърляне на отпадъци. Вече са проведени срещи в 11 села. Последните бяха в Белокопитово и Панайот Волово. Разяснителната инициатива започна през март, като тя е насочена към нерегламентираното изхвърляне на смет, както и към контрола и санкциите при..
Млада жена е пострадала при катастрофа в Хитрино, съобщават от шуменската полиция. Пътният инцидент е станал вчера сутринта на кръстовището на ул. „Бузлуджа“ и ул. „Еделвайс“ в селото. Лек автомобил „Фолксваген“, управляван от 20-годишен мъж, ударил лек автомобил „БМВ“, управляван от 19-годишен, който се движел по път с предимство. В МБАЛ - Шумен..