Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Полицейски началници - по селата

Снимка: Радио Шумен

Началниците на полицейските управления на територията на Областната дирекция на МВР- Шумен ще проведат срещи с жителите на малките и отдалечени населени места през октомври.

Началникът на РУ- Шумен гл. инсп. Илиян Николов ще се срещне с жителите на село Лозево на 21 октомври в 11:00 часа в сградата на кметството. На 6 октомври в 11:00 часа началникът на РУ- Велики Преслав гл.инсп. Тодор Енчев ще се срещне с жителите на село Златар. Срещата е с начален час 11:00 и ще бъде в сградата на кметството. За 6 октомври е насрочена и срещата на началника на РУ- Каолиново гл.инсп. Кирил Кирилов с жителите на село Сини вир. Тя ще се проведе в сградата на кметството и ще започне в 10:00 часа. Жителите на село Каспичан могат да търсят решение на въпроси от компетентността на полицията на 13 октомври по време на предвидената в 11:00 часа среща с началника на полицейското управление в Нови пазар гл. инсп. Румен Симеонов.

Всички срещи ще се проведат при стриктно спазване на въведените противоепидемични мерки.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Затварят улица в Шумен

Затварят за движение на автомобили шуменската улица „Васил Петлешков“, съобщават от Община Шумен. Временнатаорганизация на движениетое във връзка с изграждането на канализация на сграда и ще се прилага на 1 август от 8:00 ч. до 14:00 ч. Обходнитя маршрут е по ул. „Съединение“, ул. „Струга“, ул. „Охрид“ и в обратна посока. Припомняме, че..

публикувано на 31.07.25 в 18:12

Отмениха си разширената синя зона

Общинските съветници отмениха своето решение да въведат платено паркиране по почти всички централни улици на Шумен. Те гласуваха разширяването на така наречената синя зона преди месец, но решението им бе върнато от областния управител Катя Иванова. Администрацията реши да преразгледа зонирането и да подготви нова нормативна уредба. Областният..

публикувано на 31.07.25 в 15:50
Христо Драгозов

30 000 за паметник на Батенберг

30 000 лв. ще бъдат отпуснати от общинския бюджет за паметник на Александър Батенберг в местността "Кабиюк", решиха единодушно общинските съветници.  Сумата обаче не е достатъчна. Останалите средства ще се събират с дарителска кампания.  "Не ни стигат около 21 хиляди лева. Помогнете ни за тази благородна идея", помоли инициаторът на кампанията Христо..

публикувано на 31.07.25 в 13:01

Удължиха срока на заема

69 дни са нужни за отстраняването на ВиК авариите по улиците „Университетска“, „Червена роза“, „Лозенград“ и „Дедеагач“ в Шумен. След това ще започне преасфалтирането им с последната част от 20-милионния кредит, който общината изтегли през 2022 г. за нов асфалт в града и по селата.  Съветниците гласуваха усвояването на кредита да бъде удължено до юли..

публикувано на 31.07.25 в 12:55

Пиян без книжка в гонка

Неправоспособен и пиян водач е задържан в Шумен малко след полунощ на 31 юли. Той се опитал да избяга от проверката, но бил хванат. Това съобщават от шуменската полиция. Около 23:45   часа на 30 юли патрулен екип на полицейското управление в града подал сигнал за спиране и извършване на проверка на водач на лек автомобил "Форд Мондео“ с шуменска..

публикувано на 31.07.25 в 12:47

Пореден пиян зад волана

„Алкохолният рекорд“ за денонощието е 2,24 промила на 40-годишен шуменец. Това съобщават от шуменската полиция. Проверката е извършена около 13:00 часа на входа на село Мадара. Екип на пътна полиция спрял на ул.  Мадарски конник“ водач на лек автомобил "Фолксваген Пасат“ с шуменска регистрация. Зад волана във видимо нетрезво състояние бил..

публикувано на 31.07.25 в 12:07
Дилян Нанев - вляво, и Милен Полименов

Няма да оставят спортни коне на улицата

Какво ще се случи с 15-те коня на Ездови клуб „Шумен 2010 г.“, след като днес изтича договорът им за наем на помещения в Хиподрума? Този въпрос предизвика дълга дискусия по време на заседанието на Общинския съвет в Шумен. Държавното предприятие "Кабиюк", което стопанисва общинската база, отказва да поднови договора със спортния клуб...

публикувано на 31.07.25 в 12:02