50-годишен шуменец, участник в пътнотранспортно произшествие, е шофирал след употреба на алкохол, съобщават от полицията.
Малко след 12:45 часа вчера в дежурната част на областната дирекция е приет сигнал за катастрофа по пътя към Варна, малко преди Индустриалния парк до Шумен. На място бил пратен екип на пътна полиция. Установено било, че водач на лек автомобил Опел „Вектра“ с разградска регистрация предприел маневра изпреварване и ударил движещия се пред него лек автомобил Тойота „Авенсис“ с шуменска регистрация.
По-късно станало ясно, че водачът на опела шофира след употреба на алкохол. Тестът с дрегер отчел 3,26 промила. 50-годишният не е дал кръвна проба за анализ. Задържан е за срок до 24 часа в полицейското управление в Шумен. Образувано е бързо производство.
Проект за новото улично осветление започва в община Шумен. Днес той ще бъде представен пред журналисти. Проектът е на стойност близо 833 хиляди лева, от които над 696 хиляди са по Плана за възстановяване и устойчивост, а останалите пари са национално съфинансиране. Дейностите ще бъдат насочени към повишаване на енергийната ефективност чрез..
Бюлетин за планови прекъсвания на територията областите Разград, Русе, Силистра, Търговище, Шумен Сряда 28.05.2025 Разград Няма прекъсвания за тази област Русе На 28.05.2025, от 8:00 до 16:00 , поради обезопасяване на съоръженията за доставка на електроенергия, са възможни смущения в гр. Бяла. Поради..
Днес ще има променлива облачност, следобед по-често значителна. На места ще превалява дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от запад и северозапад. Максималните температури ще са между 18° и 23°, за района на Шумен – около 18°. Прогнозата е на синоптика Светлана Любомирова от НИМХ-Варна.
Проблеми с инфраструктурата бяха повечето от поставените от граждани по време на приемния ден на кмета на Шумен Христо Христов. Група живеещи на ул. "Владайско въстание" между номерата 224 и 250 поискаха от кмета актуална информация за ремонта на улицата. Според него, "Владайско въстание" е сред обектите, включени в 50-милионния лимит на община..
140 шаранчета и малки толстолоби бяха пуснати днес в мини езерото на парк „Кьошковете“ в Шумен. Рибките в момента са с дължина до 10 см, но могат да достигнат до големи размери и тегло до 10 килограма. Посетителите на „Кьошковете“ могат да ги хранят с хляб или царевично брашно. Гледат се лесно. Родителите им са внесени от Индонезия, обясни Марин..
Грузинец, който откраднал 1100 лева и лични документи в чанта, е установен и задържан. Това съобщават от шуменската полиция. Случаят е от преди 12 дни. 45-годишен мъж от Шумен установил липса на чантата от товарен автомобил на ул. „Генерал Драгомиров“ малко след 13:30 часа на 15 май. Чантата била оставена в товарен автомобил "Мерцедес..
Двама млади мъже от Шумен са установени да шофират с положителни на кокаин проби. Това съобщават от шуменската полиция. 21-годишен шуменец е засечен при проверка на 25 май около 17:50 часа на кръстовище на улиците „Владайско въстание“ и „Поп Андрей“ в Шумен. Той бил "Мерцедес" с варненска регистрация. Дръг чекът е отчел положителна на кокаин..