Шумен се нарежда на последно място в страната по потребление на питейна вода – 76 литра средно на човек на денонощие, при 102 литра за страната през 2020 г., сочат данните на ТСБ „Североизток, отдел „Статистически изследвания – Шумен“.
Разпределението по области показва, че през 2020 г. водещо място по потребление заемат София (столица) (127л/чов./ден.) и Благоевград (113 л/чов./ден.), а на последно място са Търговище (68 л/чов./ден.), Сливен (71 л/чов./денонощие) и Шумен (76 л/чов./денонощие).
През 2020 г. в област Шумен на режим на водоснабдяване поради недостиг на вода е 12.5% от населението (7.0% през 2019 г.), при 3.9% за страната.
В 6 области водоснабдяването не е ограничавано. Най-засегнати от режим на водоснабдяване са областите Перник (83.3%), Търговище (24.3%), Шумен (12.5%) и Ямбол(12.2%), сочат данните на статистиката.
Заради авария без вода днес са жители на шуменския квартал „Тракия“. Това става ясно от съобщение в сайта на ВиК Шумен. Проблемът е възникнал на ул. „Родопи“ 25. Водоподаването ще бъде възстановено след отстраняването на аварията, информират от дружеството без да се ангажират с час.
В края на 2024 г. Художествена галерия „Елена Карамихайлова” - Шумен спечели финансиране от Министерството на културата по проект „Специализирано музейно оборудване за фондохранилищата на ХГ „Елена Карамихайлова” по ТЕМА1: ДЕЙНОСТИ ПО ОПАЗВАНЕ НА ДВИЖИМОТО КУЛТУРНО НАСЛЕДСТВО В МУЗЕИТЕ И ХУДОЖЕСТВЕНИТЕ ГАЛЕРИИ. Цели на проекта:..
Подстъпите към Пожарната и към Радио - Шумен, за които имаше сигнали, са почистени и опесъчени е показала проверката на кмета на общината Христо Христов, съобщават от администрацията. Той е обходил и районите около детските градини и спирките на градския транспорт. До сградата на бившето ОСО са установени неизчистени пространства около..
Допълнителен транспорт по линия №14 до Гробищния парк в Шумен ще бъде осигурен тази събота по повод Голяма задушница, информират от „Пътнически автотранспорт“. Първият автобус тръгва в 8:00 ч. от обръщача на кв. „Боян Българанов“. Автобусите ще се движат през 30 минути. До гробищата в Шумен могат да се ползват и автобусите за Макак и Царев..
Няма голям отлив на клиенти в големите хранителни магазини в Шумен по време на втората дата за бойкот на веригите, показа репортерска проверка на Радио Шумен. Паркингите пред магазините са пълни, а гражданите пазаруват с обичайния темп. При бойкота от 13 февруари Министерството на финансите отчете близо 30 % спад на оборота на веригите. Очакванията за..
Средната брутна заплата в Област Шумен е нараснала през четвъртото тримесечие на миналата година с близо 13% на годишна база до 1884 лв. Ръстът в обществения сектор е 11,6%, а в частния – 13,3%. Спрямо предходното тримесечие увеличението е с 5%, като най-голямо е то в икономическите дейности „Образование“, „Създаване и разпространение на..
Валидността на над 29 000 документи за самоличност в ОДМВР- Шумен изтича между месеците март и декември през настоящата година, съобщават от там. Лични карти трябва да подменят 8426 жители на областта, изтича валидността на 14 870 паспорта и на 5908 свидетелства за управление на моторни превозни средства. 55% от общия брой..