Турнир по стрийт баскетбол във формата 3х3 ще се проведе тази събота и неделя, 14 и 15 май на Шуменското плато. Мачовете ще се играят на хеликоптерната площадка в района на Mемориалния комплекс „Създатели на българската държава“. В състезанието могат да участват момчета до 14 години, до 16 години, до 18 години и мъже.
Към момента в четирите възрастови групи участие са заявили 16 отбора от България, Румъния и Северна Македония. Записванията за турнира продължават, като подаването на заявки се прави онлайн на следния линк: https://bit.ly/3yh2nGi. Ако има свободни места съставите могат да се запишат и на място в събота преди началото на състезанието.
В първия ден на турнира, 14 май (събота) ще играят подрастващите. Първи са момчетата до 14 години, като началото на срещите е от 10.00 часа. След това, от 12.00 часа започват мачовете във възрастовата група за момчета до 16 години. В 13.00 часа на игрището ще излязат и момчетата до 18 години. Във втория ден на турнира, 15 май (неделя), от 11.00 часа ще се изиграят двубоите при мъжете. За всички възрасти ще има конкурси по стрелба от зоната за три точки, както и конкурс по забивки. За победителите са осигурени предметни и парични награди.
След приключването на баскетболния турнир на 15 май (неделя) от 18.30 часа на хеликоптерната площадка до паметника „Създатели на българската държава“ ще се състои и благотворителен концерт с участието на популярни рап и хип-хоп изпълнители. Входът за концерта е с билети, които са на цена от 5 лева. Събраните средства от продажбата на входните пропуски ще бъдат използвани за подпомагане на обучението на студенти икандидат-студенти по медицина в МУ „Проф. д-р Параскев Стоянов“ във Варна.
Турнирът по баскетбол 3х3 се организира от Фондация „Гален Темелков“ и се осъществява с подкрепата на Община Шумен, фирмите „Алкомет“ и „Теси“, Баскетболния клуб „Шумен“ и Българската федерация по баскетбол.
Хандбалният „Шумен 61” излиза днес срещу „Локомотив” (Горна Оряховица) в третия решителен мач от суперфинала за купата на България. Двубоят започваот 17:00 ч. в Двореца на културата и спорта „Васил Левски“ във Велико Търново. До момента шуменци и съперникът им са си разменили по една домакинска победа.„Ако излезем с такава нагласа и настроение,..
Втората среща от битката за шампионския трофей в мъжкия хандбален елит ще се проведе днес (25.05.) от 17:00 ч. в „Арена Шумен“. Вицешампионът „Шумен 61“ приема „Локомотив“ (Горна Оряховица). Първият мач в „Арена Бяла“ завърши с неуспех за шуменци. В днешния втори двубой отборът на треньорския тандем Никола Карастоянов и Костадин Семерджиев..
Над 240 участници се включиха в двудневния детски футболен турнир „Купата на кмета“ в Шумен. Отборът на Второ основно училище „Д-р Петър Берон“ спечели надпреварата във възрастовата група V-VII клас, в която участваха около 80 ученици. На второ място се класира отборът на Трето основно училище „Димитър Благоев“, на трето - Средното училище „Панайот..
Стартира футболният турнир за „Купата на кмета“ в Шумен. На игрищата в Градската градина силно начало на спортната надпревара днес преди обяд дадоха осем отбора на ученици от първи до четвърти клас от седем шуменски училища. Кметът на Шумен проф. Христо Христов, под чийто патронаж се провежда за втора поредна година турнирът, поздрави младите..
Турнир по футбол на малки врати организира община Каолиново. Това съобщиха от общинската администрация. Турнирът започва на 24 май от 9.00 часа на стадиона в Каолиново. Записването за участие става до 8.30 часа в събота. Жребият за определяне на противниците ще се тегли непосредствено преди началото на състезанието. Всяко населено място в..
Двама разградски колоездачи влязоха в топ 10 на Гран При Бърно. Пистовото състезание в Чехия е част от календара на Международния колоездачен съюз. Националът и състезател на разградския спортен клуб "Спринт" Георги Радославов се класира на 5-о място при юношите във финала на дисциплината Кейрин. Мирослав Минчев се пребори за 9-о място в..
Футболистите на „Волов-Шумен 2007“ записаха победа в последната си за сезона домакинска среща. В мач от 28 кръг на североизточната група в трета лига на ст. „Панайот Волов“ шуменци спечелиха с 1:0 срещу отбора на „Лудогорец III“. Единственото попадение в мача бе на Румен Николов. В момента „Волов – Шумен“ е на трето място в първенството след..