Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Бюлетин за планови прекъсвания на електричеството

Снимка: БГНЕС

Бюлетин за плановите прекъсвания на електричеството за 23.05.2022 г.:

Разград
В периода 18.05.2022 - 23.05.2022 от 09:00 ч. до 16:30 ч., ще бъде прекъснато електрозахранването в района на: гр. Разград, вилна зона местност "Арменски Лозя" захранване от ТП "МТП". Прекъсванията ще бъдат в делничните дни за посочения период.

Русе
В периода 23.05.2022 - 27.05.2022 от 08:30 ч. до 16:00 ч., са възможни смущения на електрозахранването в района на: с. Иваново, с. Божичен, с. Красен, с. Басарбово.

На 23.05.2022 от 09:00 ч. до 16:00 ч., ще бъде прекъснато електрозахранването в района на: гр. Сливо поле, захранените от ТП 9 на улиците: „Васил Левски“, „Витоша“, „Рила“, „Средна Гора“, „Стойко Маринов“, „Търговски център“, „Хан Аспарух“, „Цар Иван Шишман“, „Цар Симеон“, „Цар Калоян“, включително кабелни оператори за ТВ и данни, помпени станции на „Водоснабдяване“, ВЕИ и базови станции н а мобилни оператори, намиращи се на територията на посоченoтo населено място и улици.
На 23.05.2022 от 08:30 ч. до 16:30 ч., ще бъде прекъснато електрозахранването в района на: с. Дряновец, ТП 2 и улиците: "Трети март", “Панайот Хитов“ .

Търговище
На 23.05.2022 от 09:30 ч. до 17:30 ч., ще бъде прекъснато електрозахранването в района на: част от с. Свирчево, общ. Антоново (ТП "Свирчево" - клон 1).

Търговище
В периода 18.05.2022 - 23.05.2022 от 08:00 ч. до 17:00 ч., ще бъде прекъснато електрозахранването в района на: част от с. Чернокапци, общ. Омуртаг (захранена от СТП-2). Прекъсванията ще бъдат само през делнични дни.

Шумен
На 23.05.2022 от 08:00 ч. до 17:00 ч., поради извършване на неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия по искане на ECO, са възможни смущения на електрозахранването в района на: с. Янково, с. Бял бряг, с. Ново Янково, с. Черни връх, с. Жълъд и Дом за душевно болни - с. Черни връх.

В периода 23.05.2022 - 27.05.2022 от 08:00 ч. до 17:00 ч., ще бъде прекъснато електрозахранването в района на: гр. Шумен - "ВС 1300", ТП "Ротонда", "Информационен център 1300 години" и всички обекти в ПП "Шуменско плато".

На 23.05.2022 от 09:00 ч. до 17:00 ч., са възможни смущения на електрозахранването в района на: с. Правенци - ул. "Георги Димитров", ул. "Дунав", ул. "Ивайло", ул. "Козлодуй", ул. "Марица", ул. "П. Волов", ул. "Пирин", ул. "Рила", ул. "Тича", ул. "Христо Ботев" и ул. "Шипка".

На 23.05.2022 от 09:00 ч. до 17:00 ч., са възможни смущения на електрозахранването в района на: с. Лиси връх - ул. "Х. Димитър", ул. "Г. Димитров", ул. "Ивайло", ул. "Васил Левски", ул. "Калоян", ул. "Бузлуджа" и ул. "Батак".

На 23.05.2022 от 08:00 ч. до 12:00 ч., ще бъде прекъснато електрозахранването в района на: с. Хан Крум - ул. "Камчия" от № 12 до № 53, ул. "Кирил и Методий" от № 34 до № 53, ул. "Преслав" № 59, ул. "Стоян Йорданов" от № 7 до № 30, ул. "Хан Аспарух" от № 5 до № 11, ул. "Христо Ботев" от № 2 до № 13, ул. "Цар Калоян" и Опитна станция по земеделие.
Временни смущения в електрозахранването са възможни от ч. до ч. в районите на с. Хан Крум.

На 23.05.2022 от 09:00 ч. до 17:00 ч., са възможни смущения на електрозахранването в района на: с. Правенци - ул. "Баба Тонка", ул. "Вела Пискова", ул. "Дружба", ул. "Иван Вазов", ул. "Панайот Волов", ул. "Плиска", ул. "Септември", ул. "Тодор Петков", ул. "Христо Ботев" и ул. "Цар Асен".

На 23.05.2022 от 09:00 ч. до 17:00 ч., са възможни смущения на електрозахранването в района на: с. Правенци - ул. "Балкан", ул. "Васил Коларов", ул. "Васил Левски", ул. "Георги Димитров", ул. "Дунав", ул. "Мир", ул. "Никола Вапцаров", ул. "Септември" и ул. "Христо Ботев".

На 23.05.2022 от 09:00 ч. до 17:00 ч., ще бъде прекъснато електрозахранването в района на: с. Тимарево - абонати електрозахранени от СТП "Център" и всички фирми, магазини, административни сгради, помпени станции на "В и К" и базови станции на мобилни оператори в този район.

Силистра
Няма прекъсвания за тази област.

По публикацията работи: Антоний Петров


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Оттеглиха проекта за бюджет 2026

"Имаме достатъчно време през месец декември да постигнем онези очаквания или да обясним онези проблеми, които се изтъкват като дефекти на проектобюджета, за да имаме, в крайна сметка, балансиран бюджет, който отговаря на политическата спектралност на управлението". Това каза премиерът Росен Желязков в Народното събрание по повод оттеглянато на..

публикувано на 27.11.25 в 11:11

Облачно и меко време

Днес ще има значителна облачност, на места, главно следобед във вътрешността на района, ще превалява дъжд.  През нощта валежи ще има и по Черноморието.  Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток, привечер в Дунавската равнина ще се обърне от северозапад.  Все още ще е топло за сезона с максимални температури между 14° и 19°. За Шумен се очакват..

публикувано на 27.11.25 в 06:32

Адреси без ток

Разград В периода  24.11.2025 г. - 28.11.2025 г., от 9:00 ч. до 16:00 ч. , поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Острово, част от ТП 4 и следните улици: "Страхил войвода", "Еделвайс", част от "Лудогорие", част от "Хан Кубрат", част от "Александър..

публикувано на 27.11.25 в 06:28

Питейната вода поскъпва

Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) ще актуализира цените на ВиК услугите за 2026 година. В доклад на регулатора, който ще бъде подложен на обществено обсъждане, са заложени нови, по-високи тарифи за потребителите.  Ако предложението бъде прието в настоящия му вид, от 1 януари догодина жителите на Русе ще плащат 5.64 лева за един..

публикувано на 26.11.25 в 12:42

Разследват мащабна схема за имотни измами

Антикорупционната комисия разследва мащабна схема за имотни измами и пране на пари, свързана с политическа партия "Величие". Това предаде БНТ. Има задържани. Рано тази сутрин агенти на КПК, заедно с екипи на жандармерията и полицията, са започнали претърсвания на адреси в София, Варна, Шумен, Пазарджик, както и в с. Неофит Рилски. Акцията е под..

публикувано на 26.11.25 в 12:32

Три жени - жертви на насилие

Три сигнала за побои над жени са получени в полицейските управления на Североизтока вчера в Международния ден за борба с насилието над жени и момичета.  Първият сигнал е подаден около 12:00 часа в полицията в Омуртаг. Съобщено било за скандал в жилище, при който 20-годишен мъж е нанесъл удари по главата на приятелката си. С побоя й е причинил лека..

публикувано на 26.11.25 в 11:18

Отново протести за заплати

Общ протест в София днес организират и от КТ "Подкрепа" на работещи в Агенцията по заетостта, Главната инспекция по труда и Агенцията за социално подпомагане с искане управляващите да осигурят 20 процента ръст на заплатите в трите агенции от догодина.  Протести в обедната им почивка ще има и пред териториалните им поделения в страната.  Вечерта..

публикувано на 26.11.25 в 09:06