Подписка за излизането на България от Световната здравна организация организира сдружение „Български алианс за достоен живот“. Един от доброволците в инициативата е Георги Георгиев от Велики Преслав.
„Причините за подписката са по-скоро опасения за това какво би се случилo и какви биха били последствията, ако останем в Световната здравна организация“, каза Георгиев. Той се опасява от плановете, които СЗО има за справяне с бъдещи пандемии. Според него, Световната здравна организация може да се окаже орган, изпреварващ правомощията на правителствата. „Това може да наруши всякакви човешки ценности“, добави той.
„Мерките за борба с пандемии трябва да бъдат решавани на национално ниво“, категоричен е Георги Георгиев.
Чуйте опасенията му в разговора с Мина Денева.
„Изключително съм изненадана, че съществува такава инициатива. От правна гледна точка не можем да излезем от място, където не сме влизали“, обясни адвокатът по медицинско право д-р Мария Петрова.
„Нека малко ограмотително да подходя. Световната здравна организация е партньор на Европейската комисия. Нейната мисия е да опазва общественото здраве. Нищо повече от това. Като всяка една неправителствена организация СЗО се финансира от дарения. Няма как да говорим за подписка, която ще ни извади от Световната здравна организация. Можем да говорим до каква степен политиките на Световната здравна организация трябва да са безкритично прилагани в страната ни“, обясни д-р Петрова.
Защо адвокатът по медицинско право нарече подписката абсурдна? Чуйте в интервюто на Мина Денева.
20 години чества днес Школата по дърворезба към Центъра за подкрепа на личностното развитие – Обединен детски комплекс „Анастас Стоянов“ в Шумен. Неин ръководител през всичките тези години е Ангел Минчев. Изложба с произведения на учениците ще бъде открита от 17:30 ч. в Художествената галерия „Елена Карамихайлова“. Многобройни са участията на..
Ефектът от евентуалното приемане на България в еврозоната вече е донякъде калкулиран в цените на недвижимите имоти и не се очаква драстично покачване при самото влизане, заяви за Радио Шумен Александър Бочев, председател на Националното сдружение „Недвижими имоти“. Ръстът на цените на жилищата в големите градове за миналата година е бил между..
„Не затваряй очи“ не е поредният български филм, той е изживяване, което оставя следа у зрителите“. Това каза за Радио Шумен актрисата Ирена Милянкова. Вече седмица лентата на режисьора Николай Егерман се прожектира по големите екрани у нас. А в премиерния си уикенд историята за чудеса, прошка и вяра успя да провокира най-много хора да посетят..
Шумен е в средата на класацията по съответствие между икономиката и обучението и е сравнително добре по отношение на дуалното образование, заяви за Радио Шумен Зорница Славова, старши икономист в Института за пазарна икономика. Не е раздут както на други места приемът в хотелиерството и ресторантьорството, за сметка на IT-специалисти, които обаче ще..
45-и рожден ден отбелязва днес Дирекцията на Природен парк „Шуменско плато“. По този повод още в понеделник във фоайето на шуменската библиотека беше открита изложба „45 години за хората и природата“. Експозицията може да бъде разгледана до петък. Днес честването се проведе в сградата на Административно-информационния център в лесопарк..
Близо 100 детски учители от Шуменска област участваха в дискусионна среща днес и обмениха идеи и добри практики. Срещата премина под наслов „Една вълшебна ситуация в детската градина“, като акцент в дискусията бяха емоциите в обучението и възпитанието в предучилищна възраст. За смисъла и значението на детските емоции Росица Арабаджиева..
Експертизите на дизайнерска дрога, на вейпове с наркотично съдържание, все по-популярни и пагубни в ученическите среди, за които преди е чакано по 6 до 12 месеца, вече се изготвят за седмица в Областната дирекция на МВР в Шумен. Възможно е благодарение на нова техника - газов хроматограф, закупен за 134 000 лева със средства от МВР. Преди..