Над 1 тон пилешко месо за дюнер, негодно за човешка консумация, е насочено за унищожаване, съобщават от Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ).
Месото е пристигнало в България от германски производител, при което Областната дирекция за безопасност на храните в Разград е потърсена за съдействие от местната служба на Националната агенция за приходите.
При разпломбиране на транспортното средство инспекторите по контрола на храните са установили, че пратката се транспортира при нарушена хладилна верига. Това крие опасност от развитие на патогенни микроорганизми и риск за здравето на потребителите, поради което цялата пратка от месото е поставено под възбрана и насочено за унищожаване.
Близо 2,5 милиона лева ще бъдат инвестирани в благоустрояването на междублоковите пространства в квартал „Житница” в Разград, съобщиха от общинската администрация. Кметът Добрин Добрев е подписал с министъра на регионалното развитие споразумение за финансирането на проекта. Ще бъдат обособени паркинги и зелени площи, ще се работи по доизграждане на..
Сигнал за произшествие с мотофреза в село Раковски е получен на тел.112 около 19.30 часа на 3 юни. Това съобщават от разградската полиция. След пристигането на полицейски екип на място е установено, че 50-годишен мъж във видимо нетрезво състояние излиза вдясно от пътното платно с управляваната от него мотофреза и се удря в скат. Мъжът отказал..
Пиян без книжка бе задържан тази нощ в Исперих, съобщават от разградската полиция. Лекият автомобил „Фолксваген Голф“ е спрян около 01.20 часа на 4 юни. В хода на полицейската проверка е установено, че 34-годишният водач е неправоспособен и шофира под въздействието на алкохол. Пробата с дрегер на криминално проявения и осъждан мъж отчела 2,26..
73-годишен мъж пострада при пътнотранспортно произшествие в самуилското село Хърсово. Това съобщават от разградската полиция. Сигналът за инцидента е получен около 12.30 часа на 3 юни на тел. 112. На място е установено, че водачът на „Ситроен Евазион“ изгубил контрол над автомобила на ляв завой, излязъл от пътното платно и се преобърнал в крайпътна..
Запълването на дупки по улиците в Разград започна днес от района около Дома за стари хора в града, информират от общината. То се извършва с гореща асфалтова смес, като за днес са осигурени 3 тона. След ул. „Хаджи Димитър“ работата продължава по ул. „Крали Марко“. В списъка с улици, на които ще бъдат запълвани дупки, са още бул. „Бели Лом“ от..
Над 250 000 лв. ще бъдат инвестирани за благоустройство на обществени пространства по екопроекти в област Разград. Финансирането е по националната кампания „Чиста околна среда 2025”. От подадените 20 проектни предложения 10 са на кметства и училища от община Разград. Останалите десет проекта са в общините Кубрат и Исперих. Предвидените..
15-годишно момче нападна 49-годишен мъж по време на скандал в двора на учебно заведение в Разград. Това съобщават от разградската полиция. Сигналът за хулиганската проява е получен около 19.40 часа на 26 май. След забележка, отправена от 49-годишен разградчанин към група младежи, възниква скандал, при който 15-годишен тийнейджър му нанася удари..