Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Шуменските депутати с коментари за вота

Снимка: Ани Петрова

„С днешното си решение не подведохме нашите избиратели от "Има такъв народ“, заяви народният представител Пламен Николов, избран от Шумен по повод успешния вот на недоверие срещу правителството на Кирил Петков.

„Въпреки голямото количество експерти, които предричаха какви ли не апокалиптични сценарии за „Има такъв народ“ оставаме единни и гласуваме като един отбор, каза още Николов. Според него шуменската структура на партията е чудесен пример за плътни редици, както винаги досега.

Депутатът от ДПС Хамид Хамид заяви, че това е първият успешен вот на недоверие в най-новата история на България и последните 32 години. От партията са обнадеждени от това, което се е случило в пленарната зала.

По думите на Хамид това правителство е било толкова вредно за страната, че е трябвало час по-скоро да си отиде. Щетите, които са нанесени на държавата са и финансови и имиджови. Оттук нататък Движението за права и свободи ще направи своите предложения между първото и второто четене на актуализацията на бюджета. Те ще бъдат с грижа за хората и бизнеса.

Хамид Хамид каза още, че докато другите говорят и използват темата Северна Македония за вътрешнополитическа употреба от ДПС вече са внесли проект за решение. С него се предлага на Народното събрание да подкрепи предложението на френското председателство за вдигане ветото на нашата съседка по пътя ѝ към ЕС.

Според шуменския народен представител от „Продължаваме промяната“ Антония Димитрова – гласуването срещу правителството е утвърдило новото парламентарно мнозинство от ГЕРБ, ДПС, "Има такъв народ" и "Възраждане", което доскоро не е било възможно.

Действията на правителството, с които беше спряно кранчето на Капитан Андреево, на изтичането на милиарди от регионалното министерство доведе до решението да бъде махнат кабинета, каза още Антония Димитрова. „Продължаваме промяната“ няма да се откажат от желанието си да отвоюват България от мафията, допълни народният представител от Шумен.

Още подробности може да чуете от прикачения файл.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Седмица на кърменето

Световната седмица на кърменето започва днес. Тя се отбелязва всяка година през първата седмица на август. За 2025 г. кампанията на Световната здравна организация (СЗО) преминава под мотото „Инвестирайте в кърменето, инвестирайте в бъдещето“. Тя призовава: „Знайте фактите. Кърменето е естествен, мощен начин да дадете на бебетата най-добрия..

публикувано на 01.08.25 в 08:27

Промени в движението

Затварят за движение на автомобили шуменската улица „Васил Петлешков“, съобщават от община Шумен. Временната организация на движението е във връзка с изграждането на канализация на сграда и ще се прилага днес (01.08.) от 8:00 ч. до 14:00 ч. Обходният маршрут е по ул. „Съединение“, ул. „Струга“, ул. „Охрид“ и в обратна посока. Радио Шумен..

публикувано на 01.08.25 в 08:06

Затварят улица в Шумен

Затварят за движение на автомобили шуменската улица „Васил Петлешков“, съобщават от Община Шумен. Временнатаорганизация на движениетое във връзка с изграждането на канализация на сграда и ще се прилага на 1 август от 8:00 ч. до 14:00 ч. Обходнитя маршрут е по ул. „Съединение“, ул. „Струга“, ул. „Охрид“ и в обратна посока. Припомняме, че..

публикувано на 31.07.25 в 18:12

Отмениха си разширената синя зона

Общинските съветници отмениха своето решение да въведат платено паркиране по почти всички централни улици на Шумен. Те гласуваха разширяването на така наречената синя зона преди месец, но решението им бе върнато от областния управител Катя Иванова. Администрацията реши да преразгледа зонирането и да подготви нова нормативна уредба. Областният..

публикувано на 31.07.25 в 15:50
Христо Драгозов

30 000 за паметник на Батенберг

30 000 лв. ще бъдат отпуснати от общинския бюджет за паметник на Александър Батенберг в местността "Кабиюк", решиха единодушно общинските съветници.  Сумата обаче не е достатъчна. Останалите средства ще се събират с дарителска кампания.  "Не ни стигат около 21 хиляди лева. Помогнете ни за тази благородна идея", помоли инициаторът на кампанията Христо..

публикувано на 31.07.25 в 13:01

Удължиха срока на заема

69 дни са нужни за отстраняването на ВиК авариите по улиците „Университетска“, „Червена роза“, „Лозенград“ и „Дедеагач“ в Шумен. След това ще започне преасфалтирането им с последната част от 20-милионния кредит, който общината изтегли през 2022 г. за нов асфалт в града и по селата.  Съветниците гласуваха усвояването на кредита да бъде удължено до юли..

публикувано на 31.07.25 в 12:55

Пиян без книжка в гонка

Неправоспособен и пиян водач е задържан в Шумен малко след полунощ на 31 юли. Той се опитал да избяга от проверката, но бил хванат. Това съобщават от шуменската полиция. Около 23:45   часа на 30 юли патрулен екип на полицейското управление в града подал сигнал за спиране и извършване на проверка на водач на лек автомобил "Форд Мондео“ с шуменска..

публикувано на 31.07.25 в 12:47