От днес Разград отново е фестивална столица. В лудогорския град започва тридневното 20-то издание на Панаира на киселото мляко и Фестивала на народните традиции и художествени занаяти. Емблематичното събитие е представителен фестивал на Международния съвет на организаторите на Фестивали за фолклор и традиционни изкуства към ЮНЕСКО. Този статут се дава на около 270 фестивала в целия свят за перфектна организация и атрактивна програма.
Официалното откриване на Панаира на киселото мляко е от 17:30 ч. на площад „Независимост“ пред Общинския културен център в Разград. Ретроспективната изложба е подредена пред Музикалния дом.
Още от сутринта в района на джамията „Ибрахим паша“ и до Момина чешма ще работят щандовете на производители на мляко и млечни продукти, билки и пчелни продукти, а също и над 70 традиционни занаяти с майстори от цялата страна.
Всеки ден ще има вечерни дефилета и концерти на гостуващи танцови състави, сред които чуждестранни ансамбли от Румъния, Германия, Турция, Египет, Мексико и Грузия.
Днес от 19:30 часа на площад „Независимост“ е изборът и на Кралица на Панаира на киселото мляко. Тридневният юбилеен фестивал ще завърши с фойерверки и илюминации след вечерния концерт на 30 юли.
Как Панаирът на киселото мляко в Разград се превръща в атрактивно събитие за фолклорни състави от целия свят? Отговор дава Цветана Бенонова от община Разград в интервю на Христина Димитрова.
Над 160 кошера има в пчелното си стопанство в село Кривня Фатме Наим. Тя навлиза в занаята като „чирак“ в Италия, а вече над 10 години у нас се занимава с пчелите, кошерите и ваденето на мед. Миналата година не е била от лесните. Медът, който е успяла да извади е бил наполовина от обичайното, което успяват да произведат "нейните момичета",..
Бойкотът е силен инструмент за заостряне на вниманието върху даден проблем, но решенията оттам нататък са въпрос на много по-различен и смислен разговор, заяви за Радио Шумен Богомил Николов, изпълнителен директор на Българската национална асоциация „Активни потребители“, по повод готвения бойкот срещу търговските вериги на 13 февруари (четвъртък)...
По 54 измами са работили разследващи полицаи в област Шумен през миналата година. 8 от тях, колкото и през предходната година, са на възрастни хора, които са повярвали на старите схеми „пари за лечение на близък“ или „помощ на полицията“. На фона на устойчивост на телефонните мошеничества, се появяват и нови схеми, в които жертва стават и..
Татяна Терзиева е родена в третия по големина град на Казахстан, живее като дете в Северен Кавказ, но сърцето й винаги е било българско. Татяна, с моминска фамилия Чендева, е кримска българка и подчертава това с нескрита гордост. В края на 19 век предците й бягат от османските нашественици и се заселват в южната част на Кримския полуостров, където..
Безплатни срещи за всички родители, които искат да подобрят връзката с децата си и да получат полезна информация за възпитанието и емоционалната им подкрепа, ще отвори врати в Силистра. Инициативата, наречена Училище за родители, е събитие, което се провежда за втори път съвместно с община Силистра, Общинския съвет по наркотични вещества и..
20 години чества днес Школата по дърворезба към Центъра за подкрепа на личностното развитие – Обединен детски комплекс „Анастас Стоянов“ в Шумен. Неин ръководител през всичките тези години е Ангел Минчев. Изложба с произведения на учениците ще бъде открита от 17:30 ч. в Художествената галерия „Елена Карамихайлова“. Многобройни са участията на..
Ефектът от евентуалното приемане на България в еврозоната вече е донякъде калкулиран в цените на недвижимите имоти и не се очаква драстично покачване при самото влизане, заяви за Радио Шумен Александър Бочев, председател на Националното сдружение „Недвижими имоти“. Ръстът на цените на жилищата в големите градове за миналата година е бил между..