Интелигентни технологии ще се внедряват в училища и детски градини в община Търговище, информират от местната администрация. Финансирането е осигурено от Министерството на образованието и науката.
По програма „Информационни и комуникационни технологии в системата на предучилищното и училищното образование“ Община Търговище ще получи над 11 000 лв. Те ще бъдат вложени в софтуер за електронен дневник за всички 12 общински детски градини.
По същата програма интерактивни дъски, проектори и лаптопи ще получат редица училища и детски градини.
В Дралфа, както и в училището за ученици с увреден слух в Търговище, ще се изграждат безжични интернет мрежи. Софтуер за професионално обучение ще закупи Професионалната техническа гимназия „Цар Симеон Велики.
По програмата „Осигуряване на съвременна, сигурна и достъпна образователна среда“ четири образователни институции имат одобрени проектни предложения. Площадки за обучение на безопасност на движението по пътищата ще се изграждат в Детска градина № 1 „Веселушко“ и Професионалната гимназия по земеделие. За адаптиране на санитарните възли за хора с увреждания Професионалната техническа гимназия ще получи над 15 000 лв.
82-годишна жена стана жертва на телефонна измама, в резултат на която са ѝ отнети 8000 лева, съобщиха от полицията в Търговище. Жертвата е въведена в заблуждение след проведени разговори по стационарен телефон. Обаждащият се е представил за полицейски служител, а жената е била убеждавана, че ще окаже съдействие на полицейските органи, които..
Водач, управлявал мотепед след употреба на алкохол, е задържан в РУ-Попово, съобщиха от полицията в Търговище. При проверка в кв. „Сеячи“ е установено, че моторното превозно средство е без регистрация, а водачът бил неправоспособен. На мъжа е направен тест с дрегер, при който става ясно, че той е седнал зад волана при наличие на 1,87 промила..
Публично обсъждане на годишния отчет за изпълнението на бюджета и сметките за средства от Европейския съюз на Община Търговище за 2024 г. ще има в областния град. Обсъждането ще се проведе на 19 август, от 17:00 ч., в зала 74 на местната администрация. Кметът на Търговище Дарин Димитров и председателят на Общинския съвет Тахир Тахиров канят гражданите..
Над 2000 души в рамките на два месеца са посетили „Коваческо кале“ край Попово след откриването на новата постоянна експозиция на крепостта. Това съобщава БТА. „Археологическата ни експозиция впечатлява, привличаме изкушени от историята и миналото хората от цялата страна и от чужбина“, каза за БТА директорът на Историческия музей в града..
Обществена чешма до паметника на Васил Левски в центъра на Попово ще бъде възстановена по проект на Сдружение „МИГ – Попово“, финансиран от Фондация „BCause“. Съоръжението, изградено през 2003 г. от Ротари клуб – Попово, не е функционирало в последните години заради повреда. Проектът включва ремонт на остарялата водопроводна инсталация, както и..
38 кучета са настанени в общинския приют в омуртагското село Средище за по-малко от два месеца. Съоръжението работи от средата на юни и ползите от дейността му вече се виждат, коментира за БТА секретарят на община Омуртаг Емрах Шукриев. За настанените животни тях се грижи гледач, а целият екип е от пет човека. Според Шукриев не са редки..
Два нови сметосъбиращи автомобила получи общинското предприятие БКС в Търговище. Машините са закупени след провеждането на обществена поръчка. Камионите са с вместимост от 15 кубични метра. Всеки от тях разполага с вариопреса, която намалява обема на събраните количества битов отпадък. Новата техника е закупена на лизинг, като той ще бъде изплащан..