Пороен дъжд е предизвикал поражения в няколко населени места в община Кайнарджа, област Силистра, съобщават от местната администрация. Заради това е обявено бедствено положение в селата Зарник, Светослав и Добруджанка. "Няма пострадали хора", заяви за Радио Шумен зам.-кметът на Община Кайнарджа Мая Бочева.
Проливният дъжд е започнал малко преди полунощ и е продължил около три часа. Разрушени са мостове и части от уличната настилка, увредени са електрически стълбове. Има наводнени къщи и съборени огради. Има опасност от срутване на три къщи в село Зарник. Хората са евакуирани от тях.
От администрацията съобщиха, че има забрана за движение на хора и автомобили по няколко улици в с. Зарник, заради опасност от пропадане на уличната настилка. По предварителни данни е унищожена и част от реколтата. По време на проливния дъжд снощи е изгорял лек автомобил, вследствие на късо съединение. Шофьорът и пътниците не са пострадали, информира Мая Бочева. Вчера е имало закъсали автомобили, днес те са освободени, добави тя.
Възможните решения за пропадащата сграда на корпус А на детска градина „Братя Грим“ в Шумен обсъди кметът на общината Христо Христов с министъра на регионалното развитие Иван Иванов и с вицепремиера Атанас Зафиров. Това стана след като тримата поставиха началото на санирането на жилищни сгради в областния град. Министър Иванов изрази готовност да..
Вицепремиерът Атанас Зафиров и министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов бяха на посещение в Шумен. Заедно с кмета на oбщина Шумен проф. Христо Христов, те дадоха старт на санирането на жилищни сгради в Шумен. Вицеремиерът Зафиров подчерта усилията на кабинета и на регионалното министерство за спасяване на средствата по Плана за..
80 години организиран баскетбол отбелязва днес /13.09/ Разград. Празничното събитие е организирано от общината и баскетболен клуб „Лудогорец“ и ще се проведе в спортна зала „Абритус“. Очаква се около 120 баскетболисти от различни поколения да участват. В 15:00 ч. във фоайето на залата ще бъде открит „Кът на славата“ със спомени от историята на..
Петият Национален фестивал на старата градска песен “Аз съм мома беленчанка“ ще се проведе днес в град Бяла, русенско. Събитието е организирано от НЧ “Трудоюбие 1884“ и дава сцена за изява на изпълнители на страри градски и шлагерни песни. Интересът е традиционно много голям, заради малкият брой подобни конкурси в страната, каза за Радио Шумен..
Приключва подмяната на уличното осветление във всички 21 населени места на територията на община Разград, съобщиха от администрацията. Поставени са общо 941 нови LED лампи. Очаква се това да подобри осветеността и да намали енергийните разходи. В някои от селата подмяната на лампите надвишава 30% от общия брой осветителни тела. През следващите 2-3..
В три различни сгради ще бъдат разпределени учениците от Основното училище "Отец Паисий" в Русе, информира БТА. Това се налага заради ремонт, който се извършва в учебното заведение. Децата в първи и втори клас ще се обучават в Средно училище "Възраждане". Третокласниците и четвъртокласниците ще имат часове в професионалната гимназия по..
В търговищкото село Садина ще се проведе второто издание на Празника на чесъна. В населеното място има над 40 производители на чесън с общо 100 дка насаждения, а качествата на стария садински сорт са ненадминати, казват местните хора. На празника ще се продава садински чесън, съобщиха от местното читалище. Предвидена е и богата фолклорна програма, в..