С 20 стотинки e повишена цената на билета за градския транспорт в Шумен. Ползващите автобуси в града заплащат 1,50 лв. вместо 1,30 лв.
„Основните причини за вдигане на цената са повишените цени на горивата, на резервните части и високата инфлация“ заяви за Радио Шумен управителят на „Шумен – Пътнически автотранспорт“ инж. Деян Банков.
По думите му, повишението, което е факт от края на август и е второ за годината, е с цел да се запази нормалната функция на схемата за обществен транспорт в града.
„Осъзнаваме, че това е един непосилен разход за повечето пътници, заради това сме били изключително внимателни относно размера на повишението, но от икономическата обстановка сме принудени да го направим“, каза още инж. Банков.
Той допълни, че е повишена цената и на абонаментните карти, като увеличението е средно с 30%. Месечната карта за автобус за граждани вече е на цена от 45 лв. Пенсионерите плащат по 30 лв. за карта за месец, учениците над 5 клас - по 23 лв., а тези до 5 клас - по 18 лв.
Екип от водолази извършва оглед под вода и заснемане на всички съоръжения на язовир „Тича“. Водоемът осигурява вода за Шумен, Търговище, Велики Преслав и три села. Обследването се извършва в изпълнение на Наредбата за контрол и безопасна експлоатация на съоръженията. Водолазите се спуснаха на 38 метра дълбочина, за да огледат техническите средства..
Заради насрочения тази неделя - 23 март, балотаж за частични избори за кмет на село Върбак, сектор „Български документи за самоличност“ към Областната дирекция на МВР в Шумен ще работи извънредно в изборния ден от 08:30 до 19:30 часа. Служителите ще съдействат на гражданите, които нямат издадена лична карта или не притежават валидни документи да..
Русенската болница "Медика" обяви дата за консултации при немския ортопед д-р Клаус Йохан за март. Специалистът ще консултира пациенти на 29 март след предварително записан час по телефона. Желаещите да се възползват от експертизата на д-р Йохан трябва да носят медицинската си документация от предходни прегледи и изследвания. Приемът е..
Нов социален център за резидентна грижа за пълнолетни лица с психични разстройства ще бъде изграден в шуменското село Царев брод. Той трябва да е готов до лятото на 2026 г. и е с капацитет 15 потребители. Това съобщават от пресцентъра на община Шумен. Общината е сключила договор с Министерството на труда и социалната политика за предоставяне на..
Временна организация на движението в района на ул. „Преслав“ – в участъка от кръстовището с ул. „Селиолу“ до кръстовището с ул. „Христо Генчев“, се въвежда днес в Шумен. Ремонтните дейности бяха отложени поради лошите метеорологични условия, но от днес 10:00 ч. се възстановяват. Промяната e в сила за днешния ден и се въвежда във връзка с..
20 души от Шумен, членове на Шуменската асоциация на ресторантьорите и хотелиерите ще се включат в националния протест на бранша, съобщи председателят ѝ Десислава Иванова. Те настояват да се запази 9% ДДС за бранша. С връщането на ставката на 20 процента от ресторантьорският бранш предупредиха, че се очаква цените да се повишат между 15 и 20 на сто..
Шумен и населените места, които се захранват от язовир „Тича“, ще са без вода днес. Това съобщават от ВиК - Шумен. Причина за спирането е извършване на водолазен оглед на съоръженията, стопанисвани от „Напоителни системи” ЕАД - клон Шумен. Планирано е дейностите, свързани със спирането, да приключат до 22:00 часа тази вечер - на 19 март,..