Флаери с призив за разумно шофиране получиха днес влизащи в страната през граничния пункт „Дунав мост“ при Русе. Те бяха раздавани от служители в Областната администрация. Освен на български, листовките са преведени на 10 езика – английски, френски, немски, испански, румънски, турски, гръцки, украински, руски и хърватски. Повод за акцията са Дните на безопасността, организирани от Европейската мрежа на службите на пътна полиция.
Статистиката показва, че катастрофите в Русенско се увеличават. От началото на годината те са 762 или с 25 повече от същия период на 2021-ва. Всеки трети пътен инцидент е тежък. Ранените при катастрофи в региона се увеличават с 18% до 277, а загиналите са 21 – с трима повече от миналата година. Сред най-честите причини за произшествията на пътя са несъобразената скорост, отнемането на предимство и неспазването на дистанция.
Втора сесия за прием на документи по Програма „Асистирана репродукция“ организира община Русе. Приемът ще се проведе в дните до 30 септември и има за цел да подпомогне семейства и двойки с репродуктивни проблеми чрез предоставяне на финансова подкрепа за изследвания и процедури, които не се покриват от Националната здравноосигурителна каса. Сумата за..
С тържествена церемония в двора на Спортното училище „Майор Ат. Узунов“ в Русе беше открита новата учебна година. 71 нови ученици прекрачиха прага на училището, което е с 30 деца повече от предходната година. Общият брой младежи, които започват своята подготовка в учебното заведение, е 280. Шестима са новите преподаватели по спортни дисциплини...
Задържан е 44-годишният извършител на убийство в село Тръстеник, област Русе. Престъплението е извършено вечерта на 26 август. Жертвата е мъж на 43 години. Трупът му е открит на улица в селото. Първоначално случаят изглеждал като домашен инцидент, но след направена аутопсия се установило, че жертвата е удушена с ръце. Констатирани са и други..
Спешна проверка започна по река Черни Лом след сигнал за замърсяване и затлачване на реката. Гражданин е съобщил, че реката в село Пепелина е затлачена. Районът попада в границите на Природния парк „Русенски Лом“, който е част от европейската екологична мрежа Natura 2000. Затова със заповед на областния управител на Русе Драгомир Драганов..
56 години от обявяването си за град ще отбележи днес Две могили. Тържествата ще започнат в 19.00 часа с отслужване на молебен за здраве и благоденствие от свещеници от Русенската света митрополия. Началото на официалната част ще поставят кметът Мариета Петрова и областният управител Драгомир Драганов на централния площад „Филип Тотю“. По време..
Жена пострада при катастрофа с такси в Русе. Това съобщава сайтът "Дунав мост". Инцидентът е станал около 12:30 часа. Такси метровият автомобил се е движил по улица "Никола Петков" в посока към кръстовището на Олимп, когато е бил засечен от лек автомобил "Тойота". Шофьорът на таксито се е опитал да избегне удара, но е бил блъснат в задната дясна..
Започна премахване на паднали дървета в района на главния електропровод около село Пепелина, съобщи областният управител на Русенска област Драгомир Драганов. Той каза, че е в постоянен контакт с кмета на Две могили Мариета Петрова, както и с ръководствата на Регионалната дирекция по горите и „Електроразпределение Север“ АД. Ще се премахват и..