Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

БК „Шумен“ обещава повече победи

4
Снимка: Радио Шумен

За втора поредна година спортистите на Баскетболен клуб „Шумен“ ще участват в Националната баскетболна лига и в мъжката „А“ група. Три нови попълнения от САЩ ще помагат в реализацията на треньорската амбиция за място сред осемте най-силни отбора в страната. Това са крилата Джавонте Елис и Самуел Адевунди, а Рей Дово ще играе на позиция център.

„Селекцията на отбора беше завършена буквално в последните дни“, обясни старши треньорът Янко Янков. В мъжкия състав се завръщат петима състезатели, които участваха в миналия сезон. Това са капитанът Виктор Серафимов, Георги Кендеров, Константин Паисиев, Теодор Димитров и Пламен Русков. Привлечени са още Николай Георгиев (от „Рилски спортист“ - Самоков, на снимката вляво) и Адриян Секулов (от „Академик Бултекс“, на снимката вдясно).


Присъствието на чужденци ще увеличи интереса на децата от Шумен към тренировките по баскетбол. Това показва миналогодишният опит, добави треньорът Звонко Папак.


„Отборът има потенциал за много добро представяне. Всички искаме да напредваме. Това се вижда в тренировките. Тази година ще зарадваме шуменската публика с повече победи“, обеща капитанът на БК „Шумен“ Виктор Серафимов.


„Много се радвам, че дойдох в отбора на Шумен. Преди това си говорихме с треньора, че тимът ще бъде много млад. Може и да е най-младият отбор у нас със средна възраст от 24 – 25 години“, каза Адриян Секулов.

Билетите за домакинските мачове на БК „Шумен“ за новия сезон ще са по 10 лв. за възрастни, 5 лв. ще струва входът за пенсионери и ученици. Ще бъдат въведени и така наречените абонаментни карти с префереренциални цени. Децата до 12-годишна възраст ще гледат срещите на БК „Шумен“ безплатно.

Още утре шуменските баскетболисти заминават за Сърбия. Там ще играят три контролни срещи с местни отбори. Бързо обаче ще се завърнат в десетия град, защото на 27 септември баскетболният клуб посреща „Черно море Тича“. Срещата ще е отново контролна. Тя ще се играе от 18:00 ч. в „Арена Шумен“.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Хандбалистките на Бяла срещу испанския Атлетико Гуардес в Европа

Шампионът на България по хандбал за жени Бяла ще играе срещу испанския Атлетико Гуардес в третия кръг на турнира за купата на Европейската хандбална федерация (ЕХФ). Това отреди тегленият днес в австрийската столица Виена жребий.  Първата среща е на 1 ноември в "Арена Бяла", а реваншът е седмица по-късно в Понтеведра.  Бяла стартира от втория кръг на..

публикувано на 07.10.25 в 13:57
Българките срещу Зимбабве (от ляво-ня дясно): Нургюл Салимова, Виктория Радева, Белослава Кръстева и Гергана Пейчева.

Нова победа за българките на европейското

Националните ни отбори и при жените, и при мъжете записаха победи във втория кръг на европейското отборно първенство по шахмат в Батуми. Женският тим, който стана първенец на предходния шампионат в Будва през 2023 година, се справи с 2,5-1,5 точки със състава на Нидерландия.  Победи за България записаха родената в търговищко Нургюл Салимова, която се..

публикувано на 07.10.25 в 11:07
Ангел Русев

Ангел Русев 13-ти на световното

Русенският щангист Ангел Русев завърши с един успешен опит участието си на Световното първенство по вдигане на тежести във Фьорде и остана извън битката за отличията в категория до 60 килограма. Русев успя да вдигне 118 кг при първия си опит в изхвърлянето, но след това направи два неуспешни опита на 121 кг, което го нареди на 13-о място в..

публикувано на 04.10.25 в 09:35

Трети национален рекорд за Силвия Рашкова

Трети национален рекорд постави шуменката Силвия Рашкова на Световното първенство по свободно гмуркане в Кипър.  Тя достигна 60 метра дълбочина в дисциплината гмуркане с два плавника на един дъх. „ Това беше най-лесното ми и приятно гмуркане и това беше целта - исках да приключа световното с бял картон, национален рекорд и огромна усмивка,“ написа..

публикувано на 03.10.25 в 09:20

„Шумен 61” в двубой с „Фрегата”

Хандбалният „Шумен 61” очаква силна подкрепа от феновете за мача с „Фрегата” (Бургас). Двубоят от втория кръг в мъжкия хандбален елит е на 4 октомври от 16:00 часа в „Арена Шумен”.  Младият отбор на Никола Карастоянов/Костадин Семерджиев стартира убедително в елита с победа над „Спартак” (Варна) – 31:25. В навечерието на мача с бургазлии..

публикувано на 03.10.25 в 08:43

"Лудогорец" претърпя поражение

"Лудогорец" допусна първа загуба в основната фаза на турнира Лига Европа. Шампионът на България претърпя поражение с 0:2 от испанския "Бетис" на "Хювефарма Арена".  Футболистите на Руи Мота не показаха най-доброто от играта си и допуснаха по едно попадение през двете полувремена. Така те остават с 3 точки в актива си след първите два кръга, докато..

публикувано на 03.10.25 в 08:39

Откриха обновения ученически стадион

Обновеният ученически стадион „Цоньо Василев“ в Шумен беше открит официално днес. Лентата прерязаха кметът на града Христо Христов и президентът на Българския футболен съюз Георги Иванов. Ремонтът на стадиона трябваше да бъде приключен още в края на миналата година, но забавяния в довършителните дейности отложиха откриването му. Проектът за..

публикувано на 02.10.25 в 17:33