Кукленото представлението "Фонтанът на желанията", продукция на Драматично-куклен театър "Васил Друмев" - Шумен задава няколко важни въпроса, сред които - Нужно ли е да имаме златна паричка, за да сбъднем мечтите си или е достатъчно силно да вярваме? Това е историята на Тим. Сираче, което няма дом и родители. Денем работи на площада, а нощем хвърля паричка във Фонтана на желанията, който оживява и му разказва различни приказки. Докато помага на героите и участва в историите им, виждаме как Тим се променя. Това е една вълнуваща история за изборите, които правим и порастването, споделя авторът и режисьорът на представлението Тезджан Ферад-Джани.
"Процесът на създаване на този спектакъл беше много интересен, защото първо обикновено се избира историята и след това се избират куклите. Тук тръгнахме отзад напред, първо избрахме куклите, с които ще се играе представлението, за това ми беше голямо предизвикателство. Имах идеята за магичен фонтан и исках да имам образ на този фонтан. Трябваше да напише приказките, които казва фонтана. И така по куклите, започнах да пиша текста и после избрахме актьорите. Беше предизвикателство дали това, което е в моята глава ще достигне до актьорите първо, а после и до зрителите. Иска ми се децата да видят един реален свят и да се посветят в идеята затова, че има деца, които нямат това, което те имат и така да оценяват това, което имат и да не се оплакват разглезено и да искат все повече и повече. Финалът е оптимистичен.", каза Тезджан Ферад-Джани.
В центъра на сюжета на "Фонтанът на желанията" е Сираче, което няма дом и родители. Денем работи на площада, а нощем хвърля паричка във Фонтана на желанията, който оживява и му разказва различни приказки. Пред героя на Тим има много въпроси. В тази история се задават въпроси за изборите, които правим и порастването.
Ще намери ли Тим отговори на въпросите си и ще сбъдне ли мечтите си? Ще разберат зрителите на втората дата на "Фонтанът на желанията" – 23-ти октомври от 11 часа в ДКТ "Васил Друмев" - Шумен.
Снимки: ФС на ДКТ "Васил Друмев" - Шумен
Шумен отличи най-добрите комедийни спектакли на второто издание на театралния фестивал „Тодор Колев“. Голямата награда за цялостен спектакъл беше присъдена на „Последният страстен любовник“ на Драматичен театър „Сава Огнянов“ – Русе. Същата постановка донесе още три отличия: за режисура – Ивайло Ненов, за мъжка роля – Кадри Хабил и за женска роля..
„ Сграбчи лъва“ e новото заглавие в афиша на Драматично-кукления театър „Васил Друмев“. Представлението е вдъхновено от филма „Армията на Бранкалеоне“на италианския режисьор Марио Моничели.За пренасянето на този филм върху театралната сцена самият Моничели е дал съгласието си на режисьора Теди Москов. „Италианското кино, особено в зрелия..
Лятното турне в България на супергрупата „Фондацията“ започва от Шумен на 30 юни, понеделник, от 20:00 часа в Летния театър. По време на концертите в страната освен познатите и много обичани песни, публиката ще чуе и новият им сингъл „Искам теб“. Той дава първата заявка за предстоящия албум на групата, който трябва да е готов до пролетта на..
Последната изложба, която е подредена във фоайето на красивата сграда на шуменското читалище „Добри Войников“ е първа за бившия полицай Здравко Иванов. След като повече от 10 години рисува и събира картини, едва сега се престрашава да покаже изкуството си пред повече хора. Изложбата, която днес представям с над 50 платна носи заглавието „Усещане в..
Новото място, на което ще се играе оперетата "Кармозинела" на 3 юли, е пред сградата на община Шумен, съобщи за Радио Шумен диригентът на постановката маестро Христо Атанасов.
Фестивал на комедийните спектакли на името на Тодор Колев започва в Шумен днес. Отново най-добрите постановки ще се завъртят на шуменска сцена. Новото е, че всяка фестивална вечер ще завършва с филм с участието на актьора, създал незабравими филмови герои. Фестивалът ще продължи до 30 юни. Във фестивала ще участват и непрофесионални..
За първа среща с публиката в Шумен идва поетът Георги Атанасов, за да представи днес своята втора белетристична книга. Тя е своеобразно продължение на поетичното му въображение в проза. С нея авторът се връща в праисторията по нашите земи и главно в потопения от морето черноморски регион. Целта му е да ни припомни една изумителна и забравена..