Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ремонтират Върбишкия проход

Върбишки проход
Снимка: http://portal.ihist.bas.bg

Над 13 километра от Върбишкия проход ще бъдат ремонтирани, съобщи кметът на Община Върбица Мердин Байрям. Това е заложено в инвестиционната програма на пътната агенция за тази година.

Участъкът започва от хижа „Върбишки проход“ до границата с Бургаска област. Техническият проект се изработва, очаква се до края на годината да започнат процедурите по Закона за обществените поръчки.

"Всичко необходимо от наша страна сме направили. В момента сме в избор на изпълнител за проектиране и за изпълнение от МРРБ и от АПИ. Силно се надяваме ремонтът да е факт до нашата граница. От министерството ни отговориха, че догодина ще заложат изпълнението на ремонта в южната част", посочи Мердин Байрям.

Върбишкият проход е затворен повече от 20 години заради разрушена асфалтова настилка. Той е най-кратката транспортна връзка от Румъния за Турция





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Пиян удари две коли

42-годишен мъж от село Градище е засечен да шофира след употреба на алкохол, след като блъснал две коли. Това съобщават от шуменската полиция. Малко след 13:30 часа вчера в дежурната част на областната дирекция е получено съобщение, че водач на лек автомобил "Мерцедес" ударил две коли на бул. “Симеон Велики“ в Шумен, към изхода на града. На място бил..

публикувано на 04.02.25 в 09:50

Срещи в отдалечени села

Мобилни екипи на Областната дирекция на МВР- Шумен ще проведат срещи с жителите на отдалечени и малки населени места в област Шумен през февруари. На 6 февруари  екипите ще посетят селата Сливак и Близнаци. Срещите ще се проведат в кметствата. Началният час в село Сливак е в 10:00 часа, а в село..

публикувано на 04.02.25 в 09:11

Безплатни тестове в РЗИ

Регионалната здравна инспекция в Шумен обявява първата за тази година кампания за безплатни и анонимни изследвания за ХИВ, хепатит B, C и сифилис.  Кампанията стартира от 5 февруари (сряда) и ще продължи до 14 февруари, като всеки желаещ ще се изследва чрез бързи скринингови или имуноензимни тестове.  Изследванията ще се провеждат всеки работен ден..

публикувано на 04.02.25 в 08:47
Шуменски университет

Старт на предварителните изпити

Приемът на документи за специалностите на Шуменския университет "Епископ Константин Преславски" в образователно квалификационни степени след средно образование преминава в два етапа. Първият етап продължава до 23 май. В него могат да се включат всички кандидати, завършили средното си образование в предходни години. А първата дата за кандидатстудентски..

публикувано на 04.02.25 в 08:27

Щабът за грипа заседава днес

Днес ще се проведе отложеното заседание на Областния оперативен щаб за борба с грипа и острите респираторни заболявания. Също днес изтичат обявените от РЗИ - Шумен временни противоепидемични мерки, с които бяха спрени свижданията в лечебните заведени, както и консултациите за бременните и малките деца. Намаляват болните от грип и остри..

публикувано на 04.02.25 в 07:57

Все по-малко болни от грип

Намаление на пациентите с грип и остри респираторни заболявания отчитат от РЗИ-Шумен. През миналата седмица са регистрирани общо 204 случая на остри заразни заболявания срещу 223 за предходната седмица. От тях 188 са случаите на остри респираторни заболявания и грип срещу 195 за предходната седмица. Данните, изнесени на сайта на шуменската здравна..

публикувано на 03.02.25 в 15:47

Приемат документи по екопроект

Постоянните и изнесени офиси за подаване на документи по проект „Подобряване качеството на атмосферния въздух в община Шумен“ вече работят. Това съобщават от местната администрация. От днес вече могат да се подават документи в   Шумен на ул. „Съединение“ №71, ет. 2, офис 10 и кв. "Гривица" на ул. „Генерал Гурко“ №32А.  Работното време с..

публикувано на 03.02.25 в 15:16