Атракционно влакче ще радва децата на Шумен, съобщават от общинската администрация.
То ще се движи по пешеходната зона на бул. „Славянски“ от сградата на хотел „Мадара“ до бившето кино „Херсон“ всеки ден, включително събота и неделя, от 10.00 до 21.00 часа.
Цената на билета за деца и възрастни е 3 лева.
По време на пътуването мултимедия ще информира за събитията от празничната програма през декември в града.
Коледни песни ще озвучават атракционната композиция.
Марая Миланова от Софийския университет "Св. Климент Охридски" е носителят на голямата награда в 47 Национален студентски литературен конкурс "Боян Пенев" в Шумен. Тя е отличена за участието в разделите "Поезия" и "Белетристика". Голямата награда е издаване на книга от университетското издателство "Епископ Константин Преславски". Първа награда за..
В каолиновското село Пристое днес се отбелязват 36 години от т.нар. майски събития. Традиционният общински събор всяка година почита жертвите на Възродителния процес от 1989 година. Проявите започват от 9.30 часа с поднасяне на венци на паметника мемориал в Каолиново. От 10:00 часа на пистата в Пристое са организирани конни надбягвания, а в..
209 локации в Шумен са окосени от екипите на Общинското предприятие „Паркове и обредна дейност“ за последния един месец. Това съобщават от предприятието, като посочват, че някои от участъците вече са косени по повече от веднъж. В представения на кмета отчет за времето от 7 април до 15 май те посочват по средно между 4 и 16 локации дневно, в..
Официалната церемония по дипломирането на Випуск 2024 на Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“ ще се състои от 10.00 часа днес в зала „Арена Шумен“. През изминалата година във висшето училище са се дипломирали общо 1 806 души, а над 500 от тях в събота ще положат Клетва на абсолвента и ще отпразнуват заедно успешно..
Няколко бракониерства на язовир "Тича" и на водоеми в други населени места в Шуменско са били пресечени след намеса на служители от Териториалното звено "Рибарство и контрол" в Шумен. Проверки се правят усилено по време на забранителния период, въведен от средата на април, и при една от тях е установен мъж, извършвал улов и пренасяне на риба в..
112 студенти от 21 университета участват в 47-ото издание на Националния студентски литературен конкурс „Боян Пенев“. Сред тях има и млади хора, които учат в Ротердам, Виена и Манхайм. Конкурсът беше открит в аулата на ШУ „Еп. Константин Преславски“. Приветствие към участниците отправи ректорът на университета проф. д.н. Наталия Витанова, с напътствия и..
Първите два часа от паркирането в двора на Многопрофилната болница в Шумен са безплатни от една година. Всеки следващ час се таксува по 2 лева, а денонощният престой е 12 лева (плюс един лев за всеки следващ ден). Преди това дневният престой бе на символичната цена от 1 лев на ден. Според Николинка Иванова и Марияна Маринова, които по различни..